Kalesija 16°

Kraj za Džumhura na Wimbledonu: Jedan dobar set nedovoljan za pobjedu nad Bedeneom

Damir Džumhur nije se uspio plasirati u 3. kolo Wimbledona. Najbolji bosanskohercegovački teniser poražen je sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:3) u setovima od domaćeg igrača Aljaza Bedenea nakon dva sata i devet minuta igre.

Prvi set je sasvim zasluženo poslije 28 minuta pripao 58. teniseru sa ATP ranking-liste. Iako je Britanac poveo sa 2:0, Džumhur je uspio izjednačiti na 2:2, ali je potom uslijedio neobjašnjih pad u igri našeg teniser što je Bedene iskoristio i slavio sa 6:3.

Na identičan način mu se Džumhur revanširao i u drugom setu i poslije 34 minute igre rezultat u setovia izjednačio na 1:1. Bio je to ujedno i najbolji peroid igre našeg tenisera.

Već u narednom setu Džumhurova igra nakon šestog gema (3:3) ličila je na onu sa samog početka duela. Bedene je osvojio tri uzastopna gema i slavio sa 6:3 za vodstvo od 2:1 u setovima.

Četvrti set nije počeo idealno za Džumhura. Nakon breaka britanski igrač je imao vodstvo od 2:0. Naš najbolji igrač uspio je smanjiti na 2:1, no već u narednom gemu Bedene je bio siguran na svoj servis i poveo sa 3:1. Damir je dobro igrao u nastavku četvrtog seta, ali ključan za poraz ispostavio se break britanskog tenisera u prvom gemu četvrtog seta. Imao je Džumhur loptu za izjednačenje u osmom gemu ali je volej sa mreže završio u autu. Na kraju je bedene u četvrtom setu trijumfovao sa 6:3 za konačnih 3:1 u setovima.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.