Kalesija 16°

Kup BiH: Fudbaleri Sloge i Slobode prvi susret odigrali bez golova

Na stadionu Bare u Simin Hanu danas je odigrana prva četvrtfinalna utakmica između FK Sloge i FK Slobode. Pred oko 1.500 gledalaca utakmica je okončana rezultatom 0:0. Početak utakmice obilježila su dva kornera domaćih, koja nisu rezultirala ozbiljnijim prilikama.

U 16. minuti susreta Sloga je imala odličnu priliku nakon što je Ostojić sjajno prošao po lijevoj strani, uposlio Vukmirovića koji sa sedam metara loptu šalje preko gola. U 18. minuti susreta Osmanagić je iz slobodnog udarca pogodio prečku, a nedugo nakon prilike Osmanagića, priliku nije iskoristio ni Krpić.

Do kraja prvog poluvremena zabilježeno je još nekoliko poluprilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao. Početak drugog poluvremena obilježila je bakljada “Fukara” zbog koje je susret nakratko bio prekinut. Do kraja susreta bilježimo nekoliko prilika na obje strane ali do promjene rezultata nije došlo.

Revanš susret na stadionu Tušanj odlučit će koja ekipa iz Tuzle će biti polufinalista Kupa BiH.