Kalesija -2°

Lokomotiva iz Kalesije ispraćena s “petardom” u mreži

Fudbaleri Bosne su upisali ubjedljivu pobjedu od 5:0 nad Lokomotivom iz Miričine. Dvostruki strijelac za Bosnu bio je Hrbat (14 i 51), a u strijelce su se još upisali Abidović (46), Majdančić (68) i Mujkić (75).

Domaći su mnogo bolje otvorili utakmicu i golom Hrbata (14) došli do vodstva. Šut Šljivića odbranio je golman Radovanović, a odbijenu loptu Hrbat je poslao u mrežu. Do kraja prvog poluvremana kalesijski fudbaleri su imali još nekoliko dobrih prilika za gol koje nisu iskoristili, zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Radovanovića.

Fudbaleri Bosne su se iskupili u drugom poluvremenu, kada su postigli još četiri pogotka. Već u prvoj akciji u nastavku utakmice pogodio je Abidović (46) za 2:0. Mujkić je dobro prošao po lijevoj strani i gađao suprutni ugao gostujućeg gola. Radovanović je odličnom intervencijom, na trenutak, spasio svoj gol, a na odbijenu loptu je natrčao Abidović koji je pogodio mrežu Lokomotive. Prednost Bosne uvećao je ponovo Hrbat (51) koji je preciznim udarcem, sa oko 20-tak metara, matirao nemoćnog golmana gostiju. Četvrti gol za domaće postigao je kapiten Majdančić, koji se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i iz velike gužve, nakon kornera, pogodio za 4:0. Konačan rezultat postavio je Mujkić (75), koji je ostao usamljen na prvoj stativi, poslije kornera, i glavom pogodio za 5:0.

Izvor: radioferal

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.