Kalesija 16°

Mersudin Ahmetović postigao dva gola protiv Viteza(VIDEO)

Fudbaleri Sarajeva napkon su upisali pobjedu na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Nakon tri poraza u isto toliko domaćih utakmica, Bordo momci su predvođeni novim-starim trenerom Husrefom Musemićem deklasirali Vitez sa 4:0.

Igrala se 13. minuta kada su domaći propustili sjajnu priliku. Marko Mihojević je pogodio stativu, a nakon njega Anel Hebibović promašuje pranazn gol sa manje od jednog metra. Do kraja, veoma lošeg prvog dijela, nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

Ipak, Husref Musemić je na poluvremenu očitao lekciju svojim igračima, koji su u nastavku zagrali fenomenalno.

Samo dvije minute bile su potrebne domaćima da zatresu mrežu Tirića. Nakon solo akije strijelac je bio Mersudin Ahmetović.

U 55. minuti nova lopta u mreži gostiju. Ovoga puta strijelac je bio Krste Velkoski. Igrači Sarajeva nisu stali na ovome,  pa je novi gol došao deset minuta kasnije. Mrežu Tirića ponovo je pogodio Ahmetović.

Konačnih 4:0 postavio je najtalentovaniji fudbaler u našoj zemlji u ovom trenutku Nedim Hadžić, koji je mrežu Viteza zatresao u 85. minuti. Prethodno je Hadžić na teren ušao u 75. minuti meča umjesto povrijeđenog Hebibovića.

SARAJEVO – VITEZ 4:0

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 2.000. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Strijelci: 1:0 – Ahmetović (47), 2:0 – Velkoski (55), 3:0 – Ahmetović (65), 4:0 – Hadžić (85).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Mihojević, Herić, Bekić, Lelić. Trener: Husref Musemić.

VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Vukoja, Bibić, Zukić, Karić, Miletić, Miketek, Šantić. Trener: Ivia Bonić.