Kalesija 11°

Mersudin Ahmetović postigao gol u prvoj utakmici 1. kola Evropske lige

Fudbaleri Sarajeva u prvoj utakmici 1. kola Evropske lige slavili su u Armeniji kod ekipe Banantsa. Izabranici Husrefa Musemića u ovom meču pobijedili su rezultatom 1:2.

Utakmica je počelo sa nekoliko konfuznih reakcija u odbrani Sarajeva, ali na sreću po “Bordo” tim, smušenost u odbrani nisu iskoristili domaći fudbaleri. Sa druge strane, Sarajevo je prvi put ozbiljno zaprijetilo u 12. minuti utakmice. Šutirao je Amar Rahmanović, ali je njegov udarac zaustavio protivnički golman.

U 15. minuti Sarajevo je stiglo do vodstva. Emir Halilović je na lijevoj strani proigrao Dušana Hodžića, koji je uputio odličan centaršut, kojeg je glavom pokupio Mersudin Ahmetović i pogodio mrežu protivnika za 1:0. Samo šest minuta kasnije Emir Halilović povisio je na 2:0.

Igrala se 34. minuta susreta kada je Banants uspio smanjiti prednost Sarajeva. Ayvazyjan je šutirao iz slobodnog udarca, a nakon katastrofalne reakcije Bojana Pavlovića lopta je završila u mreži (2:1). U samom finišu prvog poluvremena, Banants je mogao do izjednačenja, ali je Pelter šutirao pored gola nakon greške Dušana Hodžića.

U nastavku susreta Sarajevo je smanjilo greške u odbrani. Banants je imao veći posjed lopte, ali nisu uspjeli kreirati ozbiljnije šanse pred golom Sarajeva. Ayvazyan je u 52. minuti susreta šutirao iz slobodnog udarca, ali ovoga puta pogodio je stativu. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je ostalo stojati 1:2. Treba reći kako su na utakmici u Armeniji vladali nehumani uslovi za igru obzirom da je uoči utakmice izmjereno 39 stepeni celzijuseva.

Revanš susret na rasporedu je naredne sedmice u Sarajevu.