Kalesija 11°

Mladost 78 iz Vukovija Donjih osvojila Općinski kup

Jučer je na Gradskom stadionu u Kalesiji odigrana finalna utakmica Kup takmičenja za Općinu Kalesija, a osvajač je ekipa Mladosti 78 iz Vukovija Donjih.

Oni su bili bolji od ekipe Mladosti iz Kikača nakon izvođenja jedanaesteraca, au regularnom dijelu utakmice bilo je 2:2.

mladost_vukovije1

Mladost 78 iz Donjih Vukovija u prvom poluvremenu bila je dosta bolja ekipa na terenu, te su na odmor otišli sa dva gola prednosti, iako je rezultat mogao biti i dosta veći, ali su napadači ovog kluba “promašili” odlične prilike.

U nastavku utakmice Mladost iz Kikača je “oštrije” ušla u susret, te su uspjeli da izjednače rezultat, što je na kraju rezultiralo i izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon “lutrije”, odnosno jedanaesteraca pobjedu od 3:0 slavili su fudbaleri Mladosti 78 iz Vukovija koji su stekli pravo učešća na Kup takmičenju TK.

mladost_vukovije

FK Mladost 78 Vukovije Donje
Mujčinović Ermin, Ikanović Arnel, Brđanović Mujo, Bramović Admir, Mustafić Sead, Husejnović Midhat, Šehić Damir, Pudilović Mersad, Herić Ahmet, Imamović Adem, Hodžić Senad, Brđanović Meho, Mulahalilović Halil, Paloš Sead, Ramo Avdić
Trener: Brđanović Asim

Mladost Kikači
Radovanović Boris, Kuralić Amel, Huko Atif, Jašarević Edin, Mujkić Elsad, Selimović Senad, Dedić Armin, Rizvić Izudin, Mujić Selver, Zoletić Muamer, Salkić Adnan, Numanović Emil, Bulić Emir, Đedović Husejn
Trener: Semir Mujkanović

Sudije: Edin Golać, Edin Osmanović, Muamer Mešić

Organizaciju Kup takmičenja za Kalesiju potpisuje Nogometni savez Općine Kalesija na čijem čelu je Muhamed Avdić.