Kalesija 14°

Muharem Ćivić postigao pogodak u dresu Veleža

U okviru 17.kola BHT Premijer lige u Mostaru su igrali Velež i Sarajevo. Slavila je ekipa Sarajeva rezultatom 1:2. Jedini pogodak za Rođene postigao je Kalesijac Muharem Ćivić u 62 minutu susreta. Sarajevo je do vodstva stiglo u 13 minuti susreta. Kalesijac Mersudin Ahmetović je odlično prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje Velkoski bez velikih problema pogađa za vodstvo bordo tima. . Drugi pogodak bio je sa bijele tačke u 59 minuti. Domaćin je bio bolji u drugom poluvremenu ali nogometaši nisu uspjeli stići do izjednačenja, a smatraju da su oštećeni za dva penala.

Bitno je napomenuti da su navijači i jedne i druge ekipe skandirali su ime tragično preminulog Vedrana Puljića.

Mnogo nezadovoljstva i ljutnje iskazao je po okončanju današnjeg derbija starih rivala Veležov trener Feđa Dudić. Kazao je da je Velež oštećen i da je to sasvim sigurno utjecalo na ishod meča.

– Nismo imali odgovor na njihovu igru u prvom dijelu. Imali smo sreće što nismo primili još koji gol. Drugo poluvrijeme je, ipak, bila druga priča. Bili smo bolji u tom periodu, ali, eto, vidjeli ste šta se na kraju dogodilo. Sviraju nam se penali, košarkaški penali. Pomoćni sudija na slušalicu govori da je bio penal kod 2:1 za Sarajevo, ali glavni to neće da uvaži, kazao je ogorčeni Dudić.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.