Narandžasti pobijedili ekipu iz Sarajeva

U Sportskoj dvorani u Živinicama RK Konjuh je ugostio iskusnu ekipu Bosne iz Sarajeva. U ovom susretu živinički rukometaši upisali su pobjedu, RK Konjuh- ORK Bosna Sarajevo, 29:23. Nakon dva poraza pobjeda je bila imperativ i cilj.

Kratki rezime utakmice:

“Nakon lošeg otvaranja susreta i igre u grču iskusni gosti koriste svaku grešku i na startu već u 7 minuti imaju prednost 2:6. Trener Kadić poziva time out kako bi probudio ekipu i na gol staje Adnan Bečić što će se ispostaviti na kraju da je to najbolja odluka. U tim trenucima Adnan Bečić odlično brani, te angažovanom odbranom uz koncentraciju u napadu RK Konjuh pravi ogromnu seriju od 8:1. Rezultat utakmice je 10:7 u 20. minuti. Izuzetno požrtvovana igra ‘narandžastih’ se počela ‘naplaćivati’. Najbolji u ovoj seriji je Nermin Smajić koji u napadu igra oprezno i maksimalno, postižući seriju golova. Prvo poluvrijeme narandžasti zadržavaju prednost i na pauzu odlaze pri rezultatu 17:13.

Drugi dio utakmice narandžasti otvaraju također dobro gdje sve do 40. minute drže visoku prednost, a rezultat je tada glasio 21:16. Plus 5 su imali u tim trenucima i to sve zahvaljujući fenomenalnom golmanu Adnanu Bečiću koji je bio nerješiva enigma za napad gostiju. U više navrata je uzastopnim odbranama Bečić budio publiku i cijelu dvoranu dizao na noge. Dugo smo na semaforu gledali rezultat 22:19 gdje par minuta nema gola ni na jednoj strani, imali smo par izhitrenih šuteva, ali je sve to nadoknadio Bečić na golu čuvajući našu prednost. Igra se 52. minuta, a rezultat je 24:22, gosti prilaze nakon dugo vremena na samo dva gola zaostatka i tada naši momci ubacuju u brzinu više i do kraja susreta veoma agresivno povećavaju prednost a gosti postižu samo jedan gol. Rezultat je na kraju 29:23, čestitamo našim momcima na izuzetnoj igri te gostima na fer i sportskoj borbi, napisano je na zvaničnoj stranici RK Konjuh Živinice.

Epitet najboljeg i najzaslužnijeg igrača za pobjedu narandžastih nosi golman Adnan Bečić koji je na svom kontu imao 20 odbrana.

U golgeterskom smislu istakli se: Nermin Smajić sa 9, Grujić Nikola sa 7, te Artem Iunin sa 6 golova, Dautović 3, Ristović 2, a Pejkušić i Modrić po jednom.

Sljedeća utakmica je narednog vikenda u Bugojnu, a narandžasti igraju protiv ekipe RK Iskra.