NDTV/ EURO 2012: Poljska – Rusija, utorak u 20.45h

Nacionalni stadion u Varšavi i večeras će biti ispunjen skoro do posljednjeg mjesta, uglavnom domaćim navijačima. Prvi domaćin EURO-a Poljska od 20:45 sati igraju drugu utakmicu drugog kola Grupe A sa Rusijom.

Reprezentacija Poljske u prvom je meču sa Grčkom, na otvaranju EURO-a, imala sve u svojim ruka sve do 51. minute utakmice. Do trog trenutka vodili su sa 1-0 i imali igrača više. Sokratis je svojim golom utišao više od 50.000 Poljaka na Nacionalnom stadionu u Varšavi na kojem i večeras igra Poljska. U 70 minuti je isključen golman Poljaka Szczesny, a čast domaćina spasio je rezervni golman Tyton koji je odbranio jedanaesterac Karagounisu. Meč je završen neriješeno 1-1.

Rusi ponovo igra sjajan, moderan ali i efikasan fudbal zahvaljujući Holanđaninu na klupi Rusije Advocaatu. U prvom kolu stradala je Češka kojoj su Rusi zabili četiri gola i slavili ubjedljivu pobjedu od 4-1. Rezultat izgleda zaista visoko, ali mogli su Česi primiti još nekoliko golova da su napadači Rusije bili još malo prisebniji, ponajprije Kerzhakov.

Večeras Rusi možda imaju malo teži posao, budući da će Nacionalni stadion u Varšavi biti prepun domaćih, poljskih navijača. Međutim, ni Poljacima neće biti nimalo lako jer Rusija igra izvrstan i efikasan fudbal. Favorit, barem na papiru, jeste upravo Advocaatova Rusija.

Na tabeli Grupe A Rusija ima 3 boda i pobjedom bi bili nadomak drugog kruga. Grčka na drugom i Poljska na trećem mjestu imaju po 1 bod, dok su Česi bez bodova na četvrtoj poziciji.

Prijenos utakmice Poljska – Rusija možete pogledati večeras od 20:45 sati na BHT 1, HTV 2, i RTS 1