Kalesija 16°

Nova pobjeda na EP u sjedećoj odbojci: Zmajevi sa ubjedljivih 3:0 srušili aktuelne prvake

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci je danas na Evropskom prvenstvu u Budimpešti odigrala i meč trećeg kola grupne faze, te upisala i treću pobjedu.

Zmajevi su pružili još jednu sjajnu partiju te nadigrali aktuelne prvake Evrope Ruse sa 3:0 u setovima.

Prvi set je odmah donio veliku borbu na terenu, Zmajevi su na kraju morali spašavati dvije set lopte koje je imala Rusija, te su na kraju slavili sa 28:26.

Ništa drugačiju priču nismo vidjeli ni u drugom setu, koji je opet u finišu donio pravu dramu. Rezultat je bio 24:24 te je onda pobjednik morao biti ponovo odlučen na razliku od dva poena.

Ovaj put je Bosna i Hercegovina set riješila u svoju korist sa 27:25.

Blagi pad u igri Zmajeva se desio na početku trećeg seta, Rusi su u jednom trenutku imali i prednost od 7 poena, ali su se naši momci vratili te na kraju slavili sa 25:23 za konačnih 3:0 u setovima.

Ovo je za Zmajeve treća pobjeda u tri meča. Ranije su nadigrali i Holandiju i Hrvatsku.