Kalesija

Novi pogodak Fadile Mujkić u dresu reprezentacije

Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u Ugljeviku remizirala sa Turskom sa 2:2 u susretu trećeg kola grupe 6 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Već u 2’ BiH dolazi do prednosti. Fadila Mujkić je iskoristila nesporazum golmanice Simge Cam sa odbrambenim igračicama svoje ekipe, oduzela loptu i pogodila mrežu za 1:0.

Prednost je udvostručila Đula Velagić u 18’ preciznim šutem sa dvadesetak metara.

Elma Husić je u 23’ šutirala iz slobodnog udarca, ali je Cam bila na visini zadatka. Na drugoj strani slično je pokušala Melike Ozturk, no nije bila precizna.

Prvu priliku u drugom poluvremenu su imale reprezentativke Turske u 60’. Mesude Alayont je proigrala Ozturk koja iz povoljne pozicije šutira pored gola. Andrea Gavrić je već u sljedećoj minuti imala dobar pokušaj sa distance, ali je lopta otišla pored gola.

U sudijskoj nadoknadi Turska izjednačuje rezultat. Prvo je Alayont u 81’ šutirala iskosa sa lijeve strane, Iman Šljivo je odbranila njen udarac, a na loptu je natrčala Ozturk i poslala je u mrežu. Tri minute poslije Ozturk iz slobodnog udarca pogađa za konačnih 2:2

U drugom meču grupe Poljska je u Etno selu Stanišići pobijedila Austriju sa 2:1.

Reprezentacija BiH je turnir završila na četvrtom mjestu sa jednim bodom.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.