Odlični rezultati atletičara Slobode na otvaranju sezone u Sarajevu

Petim međunarodnim mitingom Novi Grad Sarajevo, jučer je zvanično otvorena nova atletska sezona u Bosni i Hercegovini, a očekivano dobre rezultate su ostvarili takmičari Atletskog kluba Sloboda Tehnograd iz Tuzle. Hajrudin Vejzović je osvojio dvije zlatne medalje u konkurenciji seniora u disciplinama 100 m sa rezultataom 10,80, i na 200 sa 21,80 sekundi.

U trci na 100 m drugo mjesto osvojio je Egon Savić sa rezultatom 1,04, dok je na 200 m bio 3 sa rezultatom 22,45.

U konkurenciji dječaka Bakir Musić je u skoku u dalj osvojio 3 mjesto sa daljinom 4,80, dok je Ema Mešković u konkurenciji djevojčica u skoku dalj osvojila trece mjesto sa 4,16 metara. Bakir je osvojio osmo mjesto u konkurenciji seniora u utrci na 200 metara.

Sarajevski atletski miting Novi Grad Sarajevo, koji je u nedjelju održan u Centru “Safet Zajko”, okupio je 143 takmičara iz BiH i regije, a najvrijedniji rezultat na 400 metara 47.28 istrčao je bh. olimpijac Amel Tuka. Program ovogodišnjeg, petog mitinga, za razliku od prošle godine bio je obogaćen sa novom disciplinom skok u dalj, a pored toga atletičari su se takmičili i u disciplinama 100m, 100m za paraatletičare, 200m, 400m, 800m, 3000m i kugla te discipline revijalnog programa.