Odlični rukometaši BiH u generalci za Euro remizirali s Hrvatskom

Rukometaši Bosne i Hercegovine večeras su u Poreču odigrali i drugi prijateljski susret u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje počinje za šest dana. Susret je završen rezultatom 33:33.Naša reprezentacija dobro je otvorila utakmicu, a nakon pet minuta igre rezultat je bio 2:2. Golove za našu reprezentaciju postigli su Vegar i Panić. Golovima Vranješa, Haseljića i Karačića naša reprezentacija došla je do prednosti rezultatom 6:5 nakon deset minuta igre.

Sredinom prvog poluvremena nakon gola Vranješa naša reprezentacija imala je tri gola prednosti (9:6), a onda su Hrvati napravili seriju 3:0 i došli do izjednačenja. Igralo se potom gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Hrvatska je pred odlazak na odmor došla do plus dva, ali smo uspjeli smanjiti, a domaćin je nakon 30 minuta igre vodio rezultatom 18:17.

Nakon dvije minute igre u nastavku vratili smo vodstvo golovima Panića i Ovčine (19:18). Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu došli smo do plus dva, ali se Hrvatska vrlo brzo vratila i izjednačila rezultat (21:21). Nakon skoro 15 minuta igre u drugom poluvremenu izabranici Bilala Šumana su jedan pogodak prednosti (25:24).

Hrvatska je potom promijenila odbranu iz 5-1 u 6-0, a to je odmah dalo rezultat današnjem domaćinu. Napravila je Hrvatska seriju 3:0 i došla do dva gola prednosti (27:25).

Osam minuta prije kraja Hrvatska je došla do plus tri (30:27). U samoj završnici uspjeli smo smanjiti rezultat na minus jedan (32:31), a uspjeli smo potom i odbraniti napad, ali ne i izjednačiti nakon neiznuđene greške u napadu.

Burić je potom odbranio sedmerac, a naši reprezentativci s igračem manje dobili su novu priliku za izjednačenje. Ivan Karačić postigao je pogodak i minutu prije kraja rezultat je bio 32:32. Do kraja utakmice obje reprezentacije postigle su po gol i susret je završen rezultatom 33:33.

Sjajnu utakmicu odigrao je Panić koji je postigao 10 pogodaka. Ivan Karačić zabio je pet, a Terzić četiri pogotka. Po tri su postigli Haseljić i Ovčina.

Hrvatska je u susret ušla kao veliki favorit, ali su naši momci sjajnom igrom došli do remija i najavili dobar nastup na Evropskom prvenstvu. Prvi duel igramo s Norveškom 10. januara u 20:30 sati u Trondheimu. S nama u grupi još su Francuska i Portugal.