Kalesija 18°

Potop Intera u Udinama, Milan siguran protiv Siene

Evropski prvak iz 2010. godine, milanski Inter, može se reći, vjerovatno se oprostio od trke za Scudetto. Nerroazuri su bez svog najboljeg napadača Millita, gostovali u Udinama i odigrali još jedan meč za zaborav.

golNakon što su se Palacio, Guarin, Casano ispromašivali, Di Natale i društvo su krenuli u juriš ka golu Handanovića i utrpali mu tri gola u mrežu. Dva su djelo Antonia Di Natalea (63 i 79), uz jedan gol Muriela (75). Treba reći da je Inter u 66. minuti ostao i sa igračem manje kada je neiskusni Juan zaradio drugi žuti karton.

Ekipa Milana koja je pred pauzu igrala u dosta dobroj formi (jedan poraz u pet mečeva) ugostila je posljednjeplasiranu Sienu. U 67. minuti Bojan Krkić je otvorio sezonu golova na San Siru u 2013. godini i, za njega nekarakterističnim, golom glavom doveo je domaći sastav u vodstvo. Na 2:0 sa bijele tačke povisio je Pazzini u 79. minuti, a počasni gol za goste koji su sve bliže Seriji B, postigao je Paolucci tri minute prije kaja.

U dvoboju Juventusa i Sampdorije prvi gol je pao u 24. minuti, kada je sa bijele tačke bio siguran Giovinco. Veznjak Đenovljana Berardi, već u 32. minuti zarađuje drugi žuti karton, pa su narednih 60-tak minuta gosti igrali oslabljeni. Ipak, i takvi su uspjeli da preko Icardija u 53. i 69. minuti zalede navijače Stare dame i naprave senzaciju u Torinu.

Bolje nisu prošli ni navijači Viola. Na Artemio Franchiju Fiorentina nije imala rješenje za odbranu gostiju iz Pescare koji su na opšte iznenađenje svih, preko Jonathasa (57) i Celika (90), pobijedili trećeplasirani tim lige.

Lazio našeg Senada Lulića igrao je dan ranije, a rimski nebeskoplavi su bili bolji od Cagliarija rezultatom 2:1. Nakon minusa od jednog gola (Sau, 65), golove za preokret Rimljana postigli su Konko u 79. i Candreva u 86. minuti. Popularni Lula odigrao je solidno svih 90 minuta.