Kalesija 11°

Prvi gol Kalesijca Safeta Mujkića u PL BiH

Najefikasniji meč popodnevnog programa 22. kola Premijer lige odigran je na Bilinom polju. Čelik je sa 3:1 pobijedio GOŠK.

Zenički “crveno-crni” su poveli u 21. minuti. Svoj četvrti gol ovog proljeća postigao je Dilaver. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaći su pitanje pobjednika riješili sa dva gola u tri minute. U 59. i 62. minuti za oduševljenje domaćih navijača pogađao je Dedić.

Konačan rezultat u 73. minuti lijepim golom postavio je naš Kalesijac Safet Mujkić. Koji je i u prošloj utakmici GOŠK-a dobio priliku od trenera da zaigra. Ovo je prvi pogodak Mujkića u dresu GOŠK-a.

Trener GOŠK-a Mate Neretljak za Safeta Mujkića je rekao: “Veliki je iskorak iz Druge lige FBiH doći u Premijer ligu. Safet se dobro prilagodio, sprijateljio se sa saigračima. Mi najozbiljnije računamo na njega u nastavku sezone”.

Ovim pogotkom Safet je opravdao povjerenje i očekivanja.