Kalesija 10°

Rasplet u grupi C: Španija i Italija idu dalje, Hrvatska se vraća kući

U trećem kolu grupe C Evropskog nogometnog prvenstva večeras su se susreli Španija i Hrvatska te Italija i Irska. Italijani su pobijedili Irce sa 2:0 i plasirali se u četvrfinale dok je Španija pogotkom Navasa izbacila Hrvatsku iz daljnjeg takmičenja.

Nakon nešto slabijeg početka Italija je uspostavila inicijativu i povela preko najboljeg igrača prvog dijela, Antonija Cassana u 35. minuti.

Pirlo je izveo korner s lijeve strane, Cassano na mjestu, glavom loptu zakucao iza Givenovih leđa. Do kraja prvog poluvremena Italijani su imali još nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Azzuri su dobro otvorili i drugo poluvrijeme. U 49. minuti stopostotna prilika za Cassana, ali njegov šut blokira Dunne. Nervozu u italijanskim redovima pokušali su iskoristiti Irci. U 60. minuti Andrews dobro puca, ali ravno u Buffona.

Balotelli je na samom kraju utakmice povećao vodstvo svoje ekipe na 2:0. Samo jedna pobjeda na ovogodišnjem Euru, Italijanima je bila dovoljna za prolazak u četvrtfinale.

Druga utakmica u grupi C između Španije i Hrvatske odigrana je u Poznanju. Prvu priliku na susretu imali su aktuelni svjetski i evropski prvaci. Silva je sjajno uposlio Iniestu koji se nije najbolje snašao pored golom Pletikose.

Prvi ozbiljniji pokušaj Hrvatske desio se u 25. minuti. Pranjić dobro šutira, ali je Casillas dobro postavljen. Španije je dominirala u prvom poluvremenu, ali bez konkretnih prilika koje bi ozbiljnije ugrozile gol “vatrenih”.

Španija je bila bolja i u drugom poluvremenu, a do gola su došli u 88. minuti preko Jesusa Navasa.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.