Kalesija 14°

Rezervista Bosne donio bodove spasa, Sloga odigrala 1:1 na domaćem terenu

Fudbaleri kalesijske Bosne u okviru 23.kola Druge lige FBiH grupa Sjever na domaćem terenu sa 2:0 uspjeli su da savladaju ekipu Priluka.

Dva pogotka, a možda i bodove spasa i opstanak u Drugoj ligi donio je Semir Dedić koji je u igru ušao sa klupe. Mladi Dedić je prvi pogodak postigao u 75.minuti, a drugi deset minuta kasnije kada se sam izborio za poziciju šutirao sa ivice šesnaesterca te loptu poslao u protivničku mrežu.

Bosna je imala još prilika tokom utakmice, a ipak najbolju je propustio kapiten Tabalović kada sa bijele tačke u finišu prvog poluvremena pogađa stativu.

Vrijedi istaći i da su nogometaši Priluka imali svoje prilike, posebno u prvom poluvremenu kada su bili dosta bolji na terenu. U narednom kolu Bosna će opet igrati na domaćem terenu, a u goste dolazi Ingram iz Dubokog Potoka.

Na domaćem terenu je jučer igrala i Sloga koja je na Adi podijelila bodove sa Bosnom iz Mionice odigravši 1:1. Gosti su poveli u Tojšićima, a domaći su pred sami kraj utakmice uspjeli da spase bod.

Sloga je trenutno na šestoj poziciji sa 31 bodom, deset manje od prvoplasiranog Slavena kojem narednu utakmicu idu u goste.

Bosna zauzima trinaestu pozciju sa 26 osovojenih bodova.