Kalesija 16°

Rukometaši BiH poraženi od Španaca rezultatom 25:19

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u sarajevskoj Seknderiji od selekcije Španije rezultatom 25:19 u okviru petog kola kvalifikacija za odlazak na evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Hrvatskoj.

Nakon prvih 15. minuta meča, kada su obje selekcije bile ravnopravne, Španci su se uspjeli ‘odvojiti’ s tri gola razlike.

Međutim, zahvaljujući raspoloženom glamanu Benjaminu Buriću BiH i sjajnim odbranama, bh. reprezentacija je deset minuta prije kraja prvog dijela uspjela poravnati rezultat.

Burić je u prvom poluvremena sakupio devet odbrana i bio najraspoloženiji pojedinac u reprezentaciji BiH u tom dijelu meča.

Španci su na odmor otišli s tri gola razlike prednosti (14:11).

Drugi dio susreta gosti bolje otvaraju a nakon deset minuta igre vode s četiri gola razlike. Reprezentacija BiH je poslije toga agresivnom igrom u odbrani i brzim kontrama uspjela smanjiti zaostatak na dva razlike.

U drugom poluvremenu se istakao drugi golman bh. tima Nebojša Grahovac koji je sakupio deset odbrana.

Međutim do kraja susreta Španci su uspjeli da zadrže vodstvo i slaviti pobjedu.

Posljednja utakmica kvalifikacija BiH će igrati u Beču protiv Austrije u subotu.