Kalesija 17°

Rukometaši BiH se uvjerljivim porazom od Francuske oprostili od Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u Trondheimu u 3. kolu Evropskog prvenstva od favorizovane selekcije Francuske rezultatom 22:30 i tako odigrali svoj posljednji meč na smotri najboljih ekipa Starog kontinenta.Naša reprezentacija je odlično krenula u utakmicu i nakon četiri minute igra vodila rezultatom 4:1. Francuzi su se tek tad probudili, ali su izabranici Bilala Šumana kontrolisali igru te nakon polovine prvog poluvremena imali vodstvo 8:6.

Igralo se gol za golom sve do same završnice prvog poluvremena kada Francuska ipak uspijeva povesti te na odmor otići s prednosti od 14:13.

Francuzi daleko bolje otvaraju drugo poluvrijeme, međutim, naša selekcija nije dozvoljavala da se odvoje na previše golova razlike. Konstatno su Francuzi održavali četiri, pet golova prednost, a onda su naši popustili do kraja meča te doživjeli uvjerljiv poraz.

Najbolji u redovima Francuske bio je Valentin Porte sa šest pogodaka, dok je Michael Guigou postigao pet. U selekciji BiH uvjerljivo je najbolji bio Marko Panić s osam pogodaka, a Nikola Prce je postigao šest. Vrijedi izdvojiti i 12 odbrana Benjamina Burića.

Selekcija BiH je tako Evropsko prvenstvo okončala sa sva tri poraza i nalazi se na posljednjem četvrtom mjestu grupe D. I Francuska se već ranije oprostila od nastavka takmičenja na trećem mjestu s omjerom 1-2, dok će večeras u 20:30 sati Norveška i Portugal igrati utakmicu za prvo mjesto naše grupe.

Izvor:klix.ba