Kalesija 17°

Sarajevo u 92. minuti slomilo otpor Slobode i upisalo tri važna boda

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u 17. kolu Premijer lige BiH ekipu Slobode rezultatom 1:0 te su tako potvrdili trijumf ostvaren u prošlom kolu protiv Radnika u gostima.

Na početku utakmice viđeno je standardno dosta prekršaja uz dva žuta kartona, dok su izostale one prave šanse. Tek u 28. minuti uslijedila je dobra akcija kada je Velkoski šutirao, a Bukvić sigurno odbranio.

Pred kraj prvog poluvremena igra se rasplamsala pa smo vidjeli nekoliko dobrih prilika. Prvo je Dizdarević spasio Sarajevo u dva navrata, a s druge strane Bukvić je odbranio dobar udarac Kurdića.

Pred samo odlazak na odmor Dizdarević je ponovo spasio Sarajevo nakon šuta Beganovića, a nakon sudijskog zvižduka za kraj prvog poluvremena uslijedili su zvižduci za domaće igrače.

Početak drugog poluvremena bio je obećavajući nakon što je Dizdarević uz malo problema odbranio pokušaj Beganovića, dok je Bukvić odlično odbranio šut Bodula iz slobodnog udarca.

Krenulo je Sarajevo potom u potpunu inicijativu, a iz jedne akcije u 73. minuti izrodila se dobra prilika koju je upropastio Varešanović lošim udarcem. Nastavljeni su jalovi napadi izabranika Gorana Sablića, ali su ipak do gola stigli u sudijskoj nadoknadi. Cmiljanić je bio strijelac gola u 92. minuti za veliko slavlje domaćih navijača i važna tri boda Bordo tima.

Sarajevo je ostalo na trećem mjestu Premijer lige BiH, dok je Sloboda na četvrtoj poziciji. Bordo tim u narednom kolu gostuje Širokom Brijegu, dok će Sloboda dočekati Željezničar.