Kalesija 20°

SFK 2000 Sarajevo: U utakmici protiv Islanđanki Fadila Mujkić igrala od prve minute

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo porazom u Trening centru NSBiH u Zenici oprostile su se od ovosezonske Lige prvaka.

Bolja od njih je bila ekipa islandskog Breidablika i to sa 3:1.

Pitanje pobjednika je gotovo bilo riješeno nakon prvih 45 minuta, pošto su Islanđanke na odmor otišle s prednošču od 2:0.

Prvo je Islanđanke u vodstvo dovela Thorvaldsdottir u 18. minuti, a na 2:0 je povisila Envera Hasanbegović autogolom u 30. minuti susreta.

Za 3:0 je pogodila Thorvaldsdottir kada je postigla svoj drugi gol na utakmici u 82. minuti, a utješni pogodak za predstavnice BiH postigla je u 88. minuti Tamara Bojat.

Breidablik je tako slavio te osigurao prvo mjesto na ovom kvalifikacionom turniru Lige prvaka održanom u Zenici.

Tako se islandski klub plasirao i u završnicu Lige prvaka, pošto dalje ide samo najbolji iz svake grupe.

U dresu najtrofejnijeg ženskog nogometnog kluba BiH, igrala je Kalesijka Fadila Mujkić. Povjerenje Samire, Mujkić Fadila je dobila od prve minute te je odigrala cijelu utakmicu.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.