Kalesija 16°

Sjajna partija Miralema Pjanića u debiju za Bešiktaš, upisao asistenciju

Aktuelni turski fudbalski prvak Bešiktaš porazio je na domaćem terenu ekipu Yeni Malatyaspora rezultatom 3:0. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić pružio je sjajnu partiju i već u sedmoj minuti upisao asistenciju, javlja Anadolu Agency (AA).

Bešiktaš je u okviru četvrtog kola turske Super lige večeras na Vodafone Parku ugostio ekipu Yeni Malatyaspora.

Debitantska utakmica za bh. reprezentativca Miralema Pjanića, koji već u sedmoj minuti bilježi asistenciju. Pjanić je sjajno uputio loptu prema Michyju Batshuayiju, koji pogađa za 1:0. Bešiktaš ubrzo dolazi i do drugog pogotka, razliku na 2:0 povećava Georges Kevin N’Koudou u 10. minuti utakmice.

Miralem Pjanić je u 15. minuti zaradio i žuti karton. U nastavku je Pjanić odlično dodao loptu iz slobodnog udarca, no napadač Bešiktaša je promašio, te “crno-bijeli” odlaze na odmor s vodstvom od 2:0.

Već 52. minuti, strijelac prvog pogotka Michy Batshuayi po drugi put se upisuje na listu strijelaca, nakon što je protivnički golman nespretno udario loptu, ona se odbila od Batshuayija i završila u mreži.

Pjanić je napustio igru u 68. minuti, kada ga je na terenu zamijenio Mehmet Topal. Promjene rezultata do kraja nije bilo.

Turski fudbalski klub Bešiktaš zvanično je 3. septembra potvrdio da su na jednogodišnju posudbu doveli bosanskohercegovačkog veznjaka Miralema Pjanića (31) iz Barcelone.