Kalesija

Sjajne bh. odbojkašice pobijedile Švicarsku i približile se plasmanu na Europsko prvenstvo

Odbojkašice BiH sinoć su u okviru četvrtog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo savladale u gostima favoriziranu Švicarsku sa 3:1 i približile se plasmanu na prvenstvo.

Domaće odbojkašice su dobile prvi set sa 25:22, ali onda su bh. djevojke birlijrale u naredna tri seta i stigle do velike pobjede.

Izabranice Stevana Ljubičića su drugi set riješile u svoju korist sa 25:22, u trećem su bile bolje sa 25:11, a u četvrtom 27:25.

Grčka je prva u našoj grupi sa maksimalne četiri pobjede, slijedi BiH sa dvije pobjede i jednim porazom, Švicarska ima omjer 1-3, a Norveška 0-3.

Naše odbojkašice u srijedu gostuju Grčkoj, dok će u posljednja dva kola igrati dvomeč protiv autsajdera Norveške.

Plasman na prvenstvo izborit će dvije najbolje selekcije iz grupe.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.