Kalesija 10°

Sjajni Nurkić briljirao protiv Dončića i ekipe, Portland pregazio nemoćni Dallas

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su na svom terenu ekipu Dallas Mavericksa rezultatom 136:119, a novu sjajnu partiju u redovima domaćina pružio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Foto ilustracija

Naš centar je na terenu proveo “samo” 22 minute, ali to mu je bilo dovoljno da ostvari odlični double-double učinak.

Meč je na kraju završio s 22 poena i 11 skokova te bio drugi najefikasniji igrač svog tima iza fantastičnog Lillarda koji je postigao 36 poena. Nurkić je svemu ovome dodao i tri asistencije.

Nakon prve odigrane četvrtine činilo se kako će ovo biti izjednačena utakmica, a onda su Blazersi dodali gas, razbili rivala i na poluvremenu vodili s uvjerljivih 71:56.

Ujedno je druga četvrtina i odlučila pobjednika jer u drugom poluvremenu Dallas nije uspijevao niti u jednom trenutku ozbiljnije prići raspoloženim Blazersima pa je tako izostala drama u završnici susreta. Portland je ovom pobjedom prekinuo i očajni niz od pet uzastopnih poraza.

Dinwiddie je bio najefikasniji kod Dallasa s 25, dok je Bullock ubacio 24 poena. Slovenac Luka Dončić je pružio dobru partiju s double-double učinkom od 15 poena i 10 asistencija, ali tako nije uspio više pomoći svom timu.

Dallas je nalazi na petom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 24 pobjede i 20 poraza, dok je Portland na 11. poziciji s omjerom 20-22.