Slaba igra Bosne, Mramor odnio tri boda iz Kalesije

Fudbaleri kalesijske Bosne na Gradskom stadionu pred polupraznim tribinama u okviru 20.kola Druge lige FBiH poraženi su od Mramora rezultatom 1:2.

Iako su protiv Sloge pokazali dobru igru u prethodnoj utakmici, fudbaleri Bosne protiv Mramora nisu mogli da sastave dva dobra pasa u igri. To su iskoristili gosti koji u vodstvo dolaze preko Kamerića koji bježi odbrani Bosne i postiže pogodak za 0:1. Iako se očekivalo da će nakon primljenog pogotka Bosna krenuti agresivnije i da će napadati, do toga nije došlo, a dosta bolju igru do kraja prvog poluvremena pokazuju gosti.

Da će i u drugom poluvremenu prijetiti domaćinu, igrači Mramora su to pokazali u 48 minuti kada Kamerić ponovo izlazi sam pred golmana domaćih Bukvara ali rezultat ostaje nepromijenjen.

Do drugog gola gosti dolaze zahvaljujući Žigiću koji nakon odličnog prodora Mujagića postiže pogodak i donosi veliko slavlje svojim saigračima. Iako je do kraja utakmice ostalo petnaest minuta, domaći fudbaleri su izgleda se pomirili sa porazom, a da poraz nije dovoljan problem Upravi kluba pokaala je i kalesijska publika koja je nepoznatim predmetom pogodila pomoćnog sudca pa je utakmica pet minuta bila i prekinuta.

U samom finišu utakmice domaći fudbaleri dolaze do pogotka kada sa jedanaest metara pogađa kapiten Tabalović za konačan rezultat 1:2.