Sloboda savladala Sarajevo

U susretu 17. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banovićima Sloboda je savladala Sarajevo rezultatom 2:0.

Sloboda je povela pogotkom u 11. minuti iz prve prave šanse na utakmici.

Nakon ubačaja s lijeve strane Mehmedović se nije najbolje snašao u petercu, Musa je pokušao izbiti loptu, no pogodio je Vranješa, lopta se odbila do Mehmedovića koji je poslao u prazan gol za 1:0.

Sarajevo je svim silama pokušalo stići do izjednačenja u prvom poluvremenu, a najbliži tome Bordo tim je bio u 44. minuti kada je Čataković ubacio s lijeve strane, a Đokanović s pet metara glavom pogodio stativu.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Čataković se našao u stopostotnoj prilici nakon dodavanja Avramovskog, no Bukvić je sjajno odbranio njegov udarac u situaciji jedan na jedan.

Sloboda je prva zaprijetila i u drugom poluvremenu, tačnije u 48. minuti kada je Vranješ izašao sam ispred Šahinovića, ali golman Sarajeva je odbranio i spasio svoju ekipu.

Nakon sat vremena igre ponovo je zaprijetio Čatković nakon Mulalićevog ubačaja s desne strane, no glavom je šutirao s pet metara preko gola.

U 81. minuti igrači Bordo tima su ponovo pogodili okvir gola. Nakon duge akcije i velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Avramovskog koji je iskosa sa lijeve strane pogodio stativu.

Sloboda je do drugog pogotka kojim je potvrdila pobjedu postigla u 88. minuti kada je Husejinović centrirao iz slobodnog udarca s lijeve strane, Šahinović je pogriješio i Kapetanović je glavom pogodio za konačnih 2:0.