Sloga bolja od Bosne u finalu Šehidskog kupa

Fudbaleri Sloge iz Tojšića u finalu Šehidskog kupa bili su bolji od Bosne iz Kalesije rezultatom 2:1. Treba napomenuti da je Sloga slavila i prošle godinem, ali je tada rezultat glasio 4:0.

fk_bosna-fk_sloga2

Domaći su bolje otvorili finalnu utakmicu, a prvi gostima zaprijetio je Atlagić, ali je odlično intervenisao golman Hadžić. Napadački tempo na otvaranju utakmice, domaći su krunisali u 17.minuti kada odlični Sadžid Fazlić pogađa za vodstvo protiv rivala iz Tojšića. Nakon postignutog gola, domaći su nastavili sa napadima, a odličnu priliku propustio je Mešić.

Svoju prvu šansu gosti su imali u samom finišu prvog poluvremena kada sa dvadesetak metara šutira Dedić, a u 45.minuti kapiten Edis Zulić zaprijetio je iz slobodnjaka sa velike udaljenosti, ali golman Edin Bukvar loptu izbacuje sa gol linije.

fk_bosna-fk_sloga1

U drugom poluvremu gledali smo sasvim drugačije izdanje Sloge iz Tojšića. Gosti iz Tojšića su konstantno vršili pritisak na zadnju liniju Bosne. U 51.minuti nakon centrašuta Zulića, najbolje se snalazi Dedić koji glavom matira golmana Bosne za poravnanje 1:1.

Nakon izjednačujućeg gola, Sloga je nastavila sa napadima, a u 75.minuti za vodstvo pogađa Adi Kadić iz slobodnog udarca. Posljednjih desetak minuta utakmice Bosna je pokušavala doći do izjednačenja, no to im nije pošlo za nogom, tako da je pobjednički pehar završio u Tojšićima.