Archive: Sport Subscribe to Sport

Sead Džafić ljut na Upravu kluba: “Kritikuju mene, a nisu marke dali u klub još isti hoće da “raspuste””

Written by | 28. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Sead Džafić ljut na Upravu kluba: “Kritikuju mene, a nisu marke dali u klub još isti hoće da “raspuste””
uprava_fkbosna
Bosna iz Kalesije nakon subotnje utakmice ostala je bez trenera Ibre Mahmutovića koji je podnio ostavku na ovu funkciju, ali ipak igrači su smogli snage te su nakon sastanka Uprave kluba koja je trenera vratila na funkciju otišli na nezgodno gostovanje u Orašje koje ekipe Dinama gdje su osvojili jedan bod, odigravši 1:1. Naime, jučer je predsjednik kluba Sead Džafić sazvao hitan sastanak Uprave kluba na kojem se nisu pojavili određeni članovi koji kako navodi njemu “iza leđa” pokušavaju srušiti Bosnu. “Po pojedini članovi kluba su tu kada treba kritikovati, a kada treba raditi nema nikoga. Mene su natjerali da uzmem klub i da mu pomognem i ja sam ušao i dao svoj novac, ali isti ti ljudi nisu zvali Seada Džafića kada su dobili 120.000 KM pa napravili “straćaru”

Bosanac tvorac nogometnog čuda u Švedskoj

Written by | 26. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Bosanac tvorac nogometnog čuda u Švedskoj
13178602_1103339676352992_7328740137733801510_n
U centru pažnju medija u Švedskoj ponovo se našao jedan Bosanac. Riječ je o Reufu Jahiću, predsjedniku nogometnog kluba Angeback BK, koji je uspio napraviti pravu senzaciju u Švedskoj i u petoj ligi ove zemlje osvoji je prvo mjesto i plasirao se u viši rang takmičenja. O velikom uspjehu kluba pišu najpoznatiji mediji u Švedskoj, a ono čime se Reuf Jahić itekako ponosi je što je njegova ekipa multietnička. Naime, zelene dresove koji krasi i zlatni ljiljan nose igrači su iz osam različitih etničkih grupa. ”Još niko ne može da vjeruje da se jedan mali klub iz Degerforsa plasirao u četvrtu kigu Švedske. Niko nam nije davao velike šanse pred početak prvenstva. Napravili smo pravu senzaciju, nešto kao Leicester koji je prošle godine u Engleskoj iznenadio sve favorite i

Sloga upisala prvi poraz u ovoj sezoni

Written by | 26. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Sloga upisala prvi poraz u ovoj sezoni
fk_sloga
Fudbaleri Sloge iz Tojšića u šestom kolu Druge lige FBiH grupa Sjever poraženi su na gostovanju kod ekipe Ingrama iz Dubokog Potoka minimalnim rezultatom 1:0. Ovo je prvi poraz za ekipu Šefika Imamovića koji se nalazi na klupi Tojšićana. Trenutno ekipa Sloge iz Tojšića je na trećoj poziciji na tabeli sa jednaest bodova, sa bodom zaostatka za vodećim Slavenom iz Živinica. U narednom kolu koje je na rasporedu u srijedu, Tojšićani dočekuju ekipu Prokosovića.

Bosna poražena u Kalesiji, trener Ibro Mahmutović podnio ostavku

Written by | 24. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Bosna poražena u Kalesiji, trener Ibro Mahmutović podnio ostavku
bosna_1
Loša atmosfera u Bosni iz Kalesije odrazila se i na igre ovog kluba koji se takmiči u okviru Druge lige FBiH grupa Sjever. Naime, iz pet odigranih utakmica fudbaleri Bosne imaju isto toliko bodova, a Mladost iz Malešića je danas u okviru šestog kola uzela sva tri boda, pobjedivši 0:1. Zbog toga je, ali i drugih nagomilanih problema trener Ibro Mahmutović nakon utakmice podnio i ostavku, a odlazak je najavilo i nekoliko igrača tako da je upitno, dali će ekipa biti na okupu za narednu utakmicu. Bosna je utakmicu odigrala loše, a u 90 minuta svega dva puta su zaprijetili protivničkoj ekipi. Igrači Mladosti su u više navrata pokazivali više želje za igrom, a problem sada već bivšem treneru Bosne Ibri Mahmutoviću bio je i “manjak” igrača na klupi, tako da nešto nije

Zbog izbora, sedmo kolo Druge lige FBiH igra se u subotu i ponedjeljak

Written by | 24. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Zbog izbora, sedmo kolo Druge lige FBiH igra se u subotu i ponedjeljak
FK BOSNA KALESIJA (65)
Na sjednici rukovodstva Druge lige FBiH grupa „Sjever“ održanoj  u prostorijama NS TK-a, donešena je Odluka o promjeni termina utakmica VIII kola Druge lige FBiH grupa „Sjever“. Naime, zbog održavanja lokalnih izbora na nivou Bosne i Hercegovine, koji će se održati u nedjelju 02.10.2016.godine, sve utakmice VIII kola Druge lige FBiH grupa „Sjever“ igrat će se u subotu 01.10.2016.godine, osim utakmice FK „PRILUK“ – FK „BOSNA „ Kalesija koja će se igrati u ponedjeljak 03.10.2016.godine, prema ranije utvrđenoj satnici iz razloga što FK „PRILUK“ svoje domaće utakmice igra u Banovićima na stadionu na kojem igra i FK „BUDUĆNOST“ koja  prema rasporedu Prve lige FBiH u subotu (01.10.2016.godine) igra domaću utakmicu. Također, upozoravaju se klubovi na

Bosna dočekuje Mladost Malešić, lider tabele Sloga ide u Duboki Potok

Written by | 23. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Bosna dočekuje Mladost Malešić, lider tabele Sloga ide u Duboki Potok
bosna_sloga5
Nakon poraza u petom kolu od ekipe Mramora 3:0, ekipa Bosne iz Kalesije dočekuje Mladost iz Malešića na Gradskom stadionu u Kalesiji. Bosna iz pet odigranih kola ima isto toliko bodova i nalazi se na četrnaestom mjestu, dok je Mladost iz Malešića na desetoj poziciji. Lider tabele je Sloga iz Tojšića u ovom kolu gostuje u Dubokom Potoku kod ekipe Ingrama. Sloga nakon pet odigranih kola ima jedanaest bodova i bod bježi drugoplasiranom Svatovcu. Ingram iz Dubokog Potoka trenutno je na trinaestoj poziciji.

Stuttgart nanio prvi poraz Braunschweigu u Cvajti, Šunjić postigao gol

Written by | 20. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Stuttgart nanio prvi poraz Braunschweigu u Cvajti, Šunjić postigao gol
toni-sunjic-stuttgart1
Stuttgart je nanio prvi poraz Braunschweigu u 2. Bundesligi, popularnoj Cvajti, slavivši u petom kolu sa 2:0. Domaćin je na Mercedes-Benz Areni došao u vodstvo u 18. minuti susreta. Korner je izveo Alexandru Maxim, a lopta je kroz peterac prošla i došla do Tonija Šunjića, a naš reprezentativac je glavom pospremio loptu u nebranjeni dio mreže. U veoma uzbudljivom meču gosti su imali više prilika, ali se mreža Langeraka nije tresla. Promašaje Braunschweiga kaznio je Kevin Grosskreutz u 64. minuti za konačnih 2:0. Nekadašnji njemački reprezenativac je u igru ušao samo četiri minute ranije.

Ponos BiH: Odbojkaši BiH uzeli srebro u Riju

Written by | 19. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Ponos BiH: Odbojkaši BiH uzeli srebro u Riju
odbojka
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na 15. paraolimpijskim igrama u Riju. Naši odbojkaši su u finalu poraženi od reprezentacije Irana sa 3:1  (25:21, 21:25, 25:18, 25:15). U petom uzastopnom finalu paraolimpijskih turnira između dvije najbolje selekcije na svijetu, Iranici su   bili bolji i osvojili šesto paraolompijsko zlato. Izabranici selektora Mirze Hrustemovića i ovog puta su pružili maksiminum, posebno u drugom setu, ali su se na kraju morali oprostiti od titule koja zasluženo ide u Teheran. U dosadašnjih pet paraolimpijskih nastupa odbojkaši BiH osvojili su dva zlata,  u Atini 2004. i Londonu 2012, dok su srebra izborili  u Sydneyu 2000. godine i Pekingu 2008. te danas u Rio de Janeiru. Na paraolimpijskom turniru u Riju

Sloga lider na tabeli Druge lige FBiH nakon pet odigranih kola, Bosna poražena u Mramoru

Written by | 18. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Sloga lider na tabeli Druge lige FBiH nakon pet odigranih kola, Bosna poražena u Mramoru
bosna_sloga16
Nakon pet odigranih kola u okviru nogometne Druge lige FBiH Sjever, Sloga iz Tojšića je na prvom mjestu sa jedanaest osvojenih bodova. Oni su u petom kolu na stadionu Ada u Tojšićima savladali Posavinu sa visokih 9:0. Prvo poluvrijeme rezultat je glasio 7:0, a golove su postizali Alagić četiri, dok su po jedan postigli M.Šmigalović, Hasanović i Suljkanović. Na otvaranju drugog poluvremena pogodio je Halilović a zatim i golman Ibrahimović za 9:0. Nakon toga, gosti su zbog povreda ostali sa šest igrača, tako da je sudac prekinuo utakmicu u 75.minutu i označio kraj. Kada je u pitanju ekipa Bosne iz Kalesije oni su poraženi sa 3:0 u gostima od ekipe Mramora, kojem je ovo i prva pobjeda u ovoj sezoni.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci u finalu paraolimpijskog turnira u Rio de Janeiru

Written by | 17. Septembra 2016. | Komentari isključeni za Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci u finalu paraolimpijskog turnira u Rio de Janeiru
11111111111111111111111
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u polufinalu rezultatom 3:0 (23:25, 16:25, 20:25) savladala je selekciju Egipta i tako uspjela izboriti plasman u finale turnira u Rio de Janeiru. Izabranici selektora Mirze Hrustemovića odigrali su sjajno meč protiv Egipta i sasvim zasluženo nakon sigurne pobjede izborili plasman u finale. Iako je selekcija Egipta sva tri seta bolje otvorila, naši reprezentativci nisu dozvoljavali bilo kakvu neizvjesnost. Meč je trajao jedan sat i 14 minuta, a naši zlatni momci su pokazali zavidnu formu i spremnost da odbrane zlatnu medalju. Odbojkaši BiH su pretodno u tri odigrana susreta u grupnoj fazi zabilježili dvije pobjede, nad Ukrajinom i Kinom s po 3:0, dok su istim rezultatom poraženi od Irana. Iran u drugom polufinalnom meču igra