NEON Televizija - Kalesija Online - Živinice - Zvornik

Archive: Sport Subscribe to Sport

Sutra predstavljanje bh. olimpijaca

Written by | 25. Jula 2016. | Komentari isključeni za Sutra predstavljanje bh. olimpijaca
bh olimpijac
Jedanaest bosanskohercegovačkih sportista, učesnika olimpijskih igara u Rio de Janeiru, bit će zvanično predstavljeno sutra u Olimpijskom komitetu BiH. Bosna i Hercegovina na ovim Igrama će imati najbrojniji tim u historiji. Boje BiH branit će atletičari Amel Tuka, Hamza Alić, Kemal Mešić, Mesud Pezer, Lucija Kimani, teniseri Damir Đumhur i Mirza Bašić, plivači Amina Kajtaz i Mihajlo Čeprkalo, džudistkinja Larisa Cerić i streljačica Tatjana Đekanović. Uz sportiste u Rio će putovati i njihovi treneri, a olimpijsku delegaciju činit će 24 osobe. – Amel Tuka je cijelom timu dao na raspolaganje svog profesionalnog masera, tako da ćemo prvi put biti kompletna olimpijska delegacija sa svim pretećim sadržajima – kazao je generalni sekretar OKBiH Said Fazlagić. Prvi

U Kikačima počeo malonogometni noćni turnir “Tom Cat”

Written by | 25. Jula 2016. | Komentari isključeni za U Kikačima počeo malonogometni noćni turnir “Tom Cat”
ekipa_6
Na sportskom poligonu u Kikačima kod Kalesije počeo je malonogometni noćni turnir „TOM CAT CUP 2016“. Organizator turnira je MNK „Tom cat“, a na turniru učestvuju 34 ekipe iz Tuzle, Kalesija, Živinica, Sapne i Lukavca. U seniorskoj konkurenciji učestvuje 26 ekipa, a u konkurenciji veterana takmiči se osam ekipa. Među prijavljenim ekipa je i ekipa sa nazivom „Said Huseinović“, za koju nastupaju prijatelji Saida Huseinovića, napadača Sarajeva, Slobode, Dinama i Verdera, a koje predvodi donedavni igrač Slobode Adnan Jahić. I u konkurenciji veterana igra nekoliko bivših igrača Slobode, kao što su Enes Mešanović – Sića, Mikica Hasić i drugi. Turnir je otvoren utakmicama „Veterani Mladost Kikači“ – „Veterani Kalesija“ 0:5, u konkurenciji veterana, i „Tom

Kalesijac Eldar Ćivić dva puta pogodio protiv West Hama

Written by | 20. Jula 2016. | Komentari isključeni za Kalesijac Eldar Ćivić dva puta pogodio protiv West Hama
578e9440-a8a0-490f-84dc-3a000a0a0a64-civic-718x446
Mladi reprezentativac BiH Eldar Ćivić, koji nastupa za ekipu Slovačko iz Češke, odigrao je odličnu utakmicu protiv engleskog West Hama i postigao dva pogotka. U prijateljskoj utakmici ekipa Slavena Bilića povela je 2:0 golovima Noblea u 37. i Flečera (Fletcher) u 53. minuti i kada se činilo da će se tim rezultatom utakmica i okončati, na scenu je stupio Eldar Ćivić, koji je postigao dva gola za konačnih 2:2. Prvo je u 87. minuti smanjio na 2:1, a za poravnanje rezultata pogodio je u 90. minuti. – Uvijek je lijep osjećaj postići pogodak, a posebno je zadovoljstvo kad na utakmici postignete dva gola i to protiv engleske ekipe, kazao je Eldar Ćivić za Avaz. Odličnim igrama u dresu Slovačkog, Eldar Ćivić je već skrenuo pažnju na sebe nekih bundesligaša. Nakon odlične

Pjanić: Romu ću pamtiti, a Juventusu ću pomoći da osvoji šesti uzastopni Scudetto

Written by | 19. Jula 2016. | Komentari isključeni za Pjanić: Romu ću pamtiti, a Juventusu ću pomoći da osvoji šesti uzastopni Scudetto
b_160719053
Miralem Pjanić, reprezentativac BiH, ovog ljeta preselio je iz Rima u Torino. Nakon pet godina provedenih u Romi za koju je postigao 27 pogodaka potpisao je ugovor s najtrofejnijim italijanskim klubom Juventusom. Pjanić je poznat po sjajnom izvođenju slobodnih udaraca, a čelnici Stare dame nadaju se kako će briljirati i u dresu Bianconera. Na početku razgovora za naš portal istakao je kako je transfer realizovan na obostrano zadovoljstvo. “Što se tiče pregovora oni nisu dugo trajali, bilo je važno da su obje strane saglasne tako da je sve išlo brzo”, kaže Pjanić za Klix.ba. Na pitanje kako su reagovali saigrači iz Rome kada su čuli da odlazi u Juventus, odgovara: “Dobio sam poruke od kapitena Tottija i De Rossija. S tim momcima sam proveo jedno lijepo vrijeme koje

Trebali su biti saigrači, u subotu na suprotnim stranama

Written by | 18. Jula 2016. | Komentari isključeni za Trebali su biti saigrači, u subotu na suprotnim stranama
ahmetovic husic
Najveći bosanskoherceogvački derbi između Želje i Sarajeva igra se već u prvom kolu nove sezone Premijer lige. Svaki derbi ispriča neke nove priče, a u subotu bi u centru pažnje mogli da budu Mersudin Ahmetović i Senad Husić. Obojica su iz Kalesije, i van terena su prijatelji. Zanimljivo, Ahmetović i Husić trebali su biti saigrači u tuzlanskoj Slobodi. Husićev transfer na Tušanj zimus je bio gotova stvar, a onda je sve propalo, jer je navodno tražio previše. Ni Ahmetović se potom nije dugo zadržao na Tušnju. Premda se očekivalo da će i u ovoj sezoni biti prvi napadač Tuzlaka, odlučio je prihvatiti ponudu Sarajeva. U subotu se očekuje da i Ahmetović, ali i Husić, zaigraju u najvećem bh. derbiju. Ahmetović i Husić su za malo postali saigrači, a u subotu će na

Refik Musić – Rile novi sportski direktor FK Bosna, ostavku podnio Hasan Ramić

Written by | 18. Jula 2016. | Komentari isključeni za Refik Musić – Rile novi sportski direktor FK Bosna, ostavku podnio Hasan Ramić
hasan_rile
Hasan Ramić sportski direktor FK Bosna iz Kalesije podnio je ostavku na ovu funkciju, zbog kako je naveo (ne)rada Izvršnog odbora, odnosno Uprave ovog kluba na čijem čelu je Sead Džafić. Hasan Ramić je u proteklom periodu bio glavni “krivac” za sva pozitivna dešavanja kada je u pitanju Gradski stadion u Kalesiju uključujući i organizaciju međunarodne prijateljske utakmice između BiH i Srbije. Izvršni odbor, ili Uprava kluba prihvatila je njegovu ostavku i na njegovo mjesto imenovan je Refik Musić-Rile iz Memića. Pored Seada Džafića (predsjednik) i Refika Musića (sportski direktor), u Upravi kluba su i; Zuhdija Karić, Muhamed Osmanović, Galib Softić, Sulejman Sinanović, Mehmedalija Imširović, Muhamed Uščuplić, Hazim Jusufović, Mensur Hukić, Admir Karić,

Održana edukacija za trenere, među predavačima i Šefik Imamović iz Kalesije

Written by | 18. Jula 2016. | Komentari isključeni za Održana edukacija za trenere, među predavačima i Šefik Imamović iz Kalesije
treneri_7
U proteklih nekoliko dana u Tuzli je održan prvi seminar za polaznike nacionalne C licence za trenere sa područja našeg kantona, ali i sa općina koje gravitiraju najmnogoljudnijem kantonu. Organizator seminara je Nogometni savez Tuzlanskog kantona na čijem čelu je Muhamed Avdić, a kao instruktor predavač svoju ulogu imao je i kalesijac Šefik Imamović koji posjeduje UEFA B licencu i koji je ujedno profesor sporta i tjelesne kulture. “Ja sam svojim trudom i zalaganjem uspio da završim UEFA B licencu za trenera, a dalje sam učio i evo sada sam stigao do nivoa predavača ili isntruktora. Jedini sam sam područja naše općine”, govori za NTV Šefik Imamović. Inače Imamović je pokretač i osnivač škole fudbala Respect i sigurno jedan od najzaslužnijih što se u Kalesiji

Repuh: Sve više uzbuđenja na Memorijalnom turniru

Written by | 15. Jula 2016. | Komentari isključeni za Repuh: Sve više uzbuđenja na Memorijalnom turniru
aaaaaaa-2a-5
Memorijalni turnir u Repuhu svako veče okuplja ekipe i posjetioce koji imaju priliku vidjeti uzbudljive mečeve. Lijep fudbal i mnogo golova vidjelo se i na jučerašnjim, odnosno sinoćnim utakmicama. Objavljujemo postignute reuzultate: -SDA Makala 1-5 Semić Zelenika -JELEN II Bašigovci 3-3 MF Gojčin -Hipa plast Svojat 1-3 Jelen BSO -TR Gaj Zelenika 2-5 Podgajevi -Crni Labudovi 0-2 Jelen BSO Raspored utakmica za petak, 15.juli: -19:30 Izvoz drveta- Studenti Enver Korajac -20:10 BA&BA Gojcin- MZ Tupkovic -20:50 Fejzić Repuh- TAXI Svojat -21:30 MNK Repuh- Merak kafa Večeras od 21,30 sati, na rasporedu je veliki derbi drugog kola, a sastaju se ekipe MNK Repuh i Merak Kafa. #gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:

Kalesijac Saldin Pezić zbog reprezentacije napustio Akademiju Linca

Written by | 15. Jula 2016. | Komentari isključeni za Kalesijac Saldin Pezić zbog reprezentacije napustio Akademiju Linca
pezic_2
Saldin Pezić je završio fudbalsko školovanje u Akademiji Linca. U kojoj je u svim selekcijama bio jedan od najboljih igrača. Nastupi u omladinskom timu naredne sezone nisu mu garantirali pomak, pa je odlučio napustiti “akademce”. – Zbog reprezentacije želim igrati u jačoj konkurenciji – kaže ofanzivni veznjak Pezić. Odlične igre na protekla dva kampa učvrstile su njegovu odluku da se odluči za jednu od boljih ponuda i okuša se u seniorskom timu. – Na kampu u Lincu dobio sam pohvale za svoje igre. I u Minhenu su me selektori hvalili i preporučili da igram u višem rangu. I moja je želja da napredujem. Znam da me samo dobre igre mogu dovesti  na selektorov spisak- rezonuje Pezić. Saldin je veznjak, ofanzivni i zadnji vezni. Pas igra, sjajna tehnika

Počeo prvi Memorijalni turnir u Repuhu

Written by | 13. Jula 2016. | Komentari isključeni za Počeo prvi Memorijalni turnir u Repuhu
aaaaaaa2a-4
Sinoć je u Repuhu počeo prvi Memorijalni malonogometni turnir, na kojem je učešće uzela 21 ekipa. Početni udarac izveo je Rahman Fejzić, otac poginulog borca Rame Fejzića. Svojim prisustvom Memorijal su uveličali načelnik općine Živinice Asim Aljić i aktuelni zamjenik predsjedavajuće OV Živinice doktor Nail Jusić. Nagradni fond za prve tri ekipe 2400 KM. Prvak dobiva 1500 KM, drugi 500 KM i utješna nagrada 200 KM. Najbolji igrač i golman dobit će po 50 KM. Također, tu su nagrade i za posjetioce turnira. Pored novčanih nagrada tu su pehari i diplome. Rezultati sinoćnih utakmica: 1. Repuh 2-1 MF Gojčin 2. Jelen BSO 2-2 BA&BA Gojčin 3. Fejzić Repuh 2-2 Semić Zelenika 4. Izvoz drveta 3-0 Podgajevi. Živinice.ba (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];