NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Zlatna lopta za Messija

Written by | 30. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Zlatna lopta za Messija
Argentinac Lionel Messi (Paris Saint-Germain) dobitnik je Zlatne lopte, najvećeg individualnog priznanja u svijetu nogometa, u izboru France Footballa. Dodjela nagrada održala se u Parizu, u Theatre du Chatelet, a Messiju je to sedma Zlatna lopta u karijeri. Drugo mjesto pripalo je Poljaku Robertu Lewandowskom (Bayern München), a treće Talijanu Jorginhu. Pobjedom u Copa Americi ovog ljeta, što je njegov prvi trofej u 16 godina za Argentinu, zasigurno je prevagnulo u korist bivše zvijezde Barcelone. Messi je šest puta do sada (2009., 2010., 2011., 2012., 2015. i 2019.) bio laureat u dresu Barçe, koju je ovog ljeta nakon 20 godina u suzama napustio i otišao u PSG. Napadač Manchester Uniteda i Portugala Cristiano Ronaldo je šesti listi najboljih na svijetu, Kylian Mbappe

‘Zmajevi’ danas u Botevgradu igraju protiv Bugarske

Written by | 29. Novembra 2021. | Komentari isključeni za ‘Zmajevi’ danas u Botevgradu igraju protiv Bugarske
Nakon uspješnog otvaranja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i pobjede nad Češkom Republikom u Sarajevu (97:90), mušku košarkašku reprezentaciju BiH večeras očekuje novi ispit. ‘Zmajevi’ će se u Botevgradu suprotstaviti domaćoj selekciji, koja je u zadnja tri susreta poražena od izabranika selektora Vedrana Bosnića. Gledajući kvalitet, naš nacionalni tim je bolji, ali igrati protiv Bugara na njihovom terenu nikad nije lako. “Malo su drugačija ekipa nego prošle godine, tako da možemo očekivati utakmicu na ivici faula. Oni igraju žestoko i borbeno, dosta trče i dosta šutiraju za tri poena. Trebamo se fokusirati odbrambeno da imamo što bolji ulaz u meč, da im ne dozvolimo da daju lagane koševe. To je nama mnogo bitno jer mi onda možemo da trčimo tranziciju,

Sloboda i Željezničar po izuzetno teškom terenu odigrali susret bez pobjednika

Written by | 27. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Sloboda i Željezničar po izuzetno teškom terenu odigrali susret bez pobjednika
Sloboda i Željezničar na stadionu Tušanj odigrali su susret 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Susret je okončan bez pobjednika (1:1). Gostujući tim je uspio prvi da dođe do prednosti na ovom meču. U 31. minuti iz prekida je centrirao Mujezinović, a gol postiže Vrhovac. Ipak, Slobodi nije dugo trebalo da dođe do izjednačenja. Domaći tim je samo desetak minuta kasnije poravnao na 1:1. Husejinović je ubacio, a Ramić sa pet metara postiže gol i nije htio da ga proslavi zbog poštovanja prema bivšem klubu. Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:1. Iako su fudbaleri Slobode imali loptu u većem posjedu, u drugom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika za postizanje gola. Najbolju priliku Sloboda je imala u 76. minuti susreta kada Beganović sjajno ubacuje, a Balić

Zmajevi doputovali u Bugarsku

Written by | 27. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Zmajevi doputovali u Bugarsku
Muška košarkaška reprezentacija BiH u popodnevnim satima doputovala je u bugarski glavni grad Sofiju, odakle će produžiti u Botevgrad, gdje u ponedjeljak igra utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv domaće selekcije. Iako umorni od puta, Zmajevi će večeras odraditi lakši trening. Svi igrači su potpuno zdravi i spremni za obračun s Bugarima. Susret Bugarska – BiH igra se u ponedjeljak od 18 sati po našem vremenu.

Odbojkaši Bosne gostuju u Domaljevcu, a odbojkašice dočekuju Smeč

Written by | 27. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Odbojkaši Bosne gostuju u Domaljevcu, a odbojkašice dočekuju Smeč
U okviru 9. kola odbojkaške „Premijer“ lige BiH kalesijski odbojkaši gostuju kod ekipe Domaljevca. Domaljevac je trenutno peti na tabeli sa 14 bodova, dok su odbojkaši Bosne na posljednjoj, desetoj poziciji bez ijednog osvojenog boda. Za razliku od odbojkaša, kalesijke odbojkašice igraju na domaćem terenu protiv ekipe ŽOK Smeč Lukavac, u okviru 7. kola Superlige FBiH „Sjever“ Utakmica Bosna Kalesija – Smeč Lukavac igra se danas u dvorani MSŠ u Kalesiji sa početkom u 16:30 sati. ŽOK Smeč Lukavac je trenutno drugi na tabeli sa 16 bodova, dok kalesijske odbojkašice imaju šest bodova na osmoj poziciji.

Lojo zadovoljan žrijebom: Dat ćemo sve od sebe da ostvarimo historijski uspjeh

Written by | 23. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Lojo zadovoljan žrijebom: Dat ćemo sve od sebe da ostvarimo historijski uspjeh
Selektor ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Goran Lojo zadovoljan je rezultatom žrijeba kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Australiji naredne godine. Reprezentacija BiH uvrštena je u grupu C, a utakmice će igrati u japanskoj Osaki od 10. do 13. februara 2022. godine. Rivali “Zmajicama” su reprezentacije Japana, Kanade i Bjelorusije. – Možemo biti zadovoljni, jer vidimo da je u žrijebu bilo težih grupa. To i dalje ne znači da nas ne čeka težak zadatak, jer sve ove ekipu su bolje plasirane na FIBA world ranking listi – Kanada je četvrta selekcija svijeta, Japan osma, a Bjelorusija jedanaesta. Mi smo tek na 27. mjestu, ali to i dalje na znači da nemamo šta tražiti u Osaki. Naprotiv, idemo tamo da damo sve od sebe i odigramo kako najbolje

Narandžasti pobijedili ekipu iz Sarajeva

Written by | 22. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Narandžasti pobijedili ekipu iz Sarajeva
U Sportskoj dvorani u Živinicama RK Konjuh je ugostio iskusnu ekipu Bosne iz Sarajeva. U ovom susretu živinički rukometaši upisali su pobjedu, RK Konjuh- ORK Bosna Sarajevo, 29:23. Nakon dva poraza pobjeda je bila imperativ i cilj. Kratki rezime utakmice: “Nakon lošeg otvaranja susreta i igre u grču iskusni gosti koriste svaku grešku i na startu već u 7 minuti imaju prednost 2:6. Trener Kadić poziva time out kako bi probudio ekipu i na gol staje Adnan Bečić što će se ispostaviti na kraju da je to najbolja odluka. U tim trenucima Adnan Bečić odlično brani, te angažovanom odbranom uz koncentraciju u napadu RK Konjuh pravi ogromnu seriju od 8:1. Rezultat utakmice je 10:7 u 20. minuti. Izuzetno požrtvovana igra ‘narandžastih’ se počela ‘naplaćivati’.

Bosna upisala pobjedu nad Lokomotivom

Written by | 20. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Bosna upisala pobjedu nad Lokomotivom
Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Lokomotivu iz Miričine sa 1:0, u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva u Drugoj ligi FBiH „Sjever“. Pobjednosni pogodak za kalesijskog drugoligaša postigao je Mehdin Šljivić iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Jedanaestercu je prethodila akcija u kojoj je Beganović uputio dobar centaršut prema Jahiću koji je oboren u šesnaestercu Lokomotive. Sudac Umihanić je pokazao na „bijelu tačku“, nakon čega je uslijedila burna reakcija gostujućih igrača. Zbog vrijeđanja i psovki upućenih sucu Umihaniću iz igre su isključena dva igrača Lokomotive, Jašarević i Berbić. Gosti iz Miričine su u nastavku susreta uspjeli sačuvati svoj gol, iako su na terenu imali dva igrača manje. U završnici

Sarajevo u 92. minuti slomilo otpor Slobode i upisalo tri važna boda

Written by | 20. Novembra 2021. | Komentari isključeni za Sarajevo u 92. minuti slomilo otpor Slobode i upisalo tri važna boda
Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u 17. kolu Premijer lige BiH ekipu Slobode rezultatom 1:0 te su tako potvrdili trijumf ostvaren u prošlom kolu protiv Radnika u gostima. Foto: T. S./Klix.ba Na početku utakmice viđeno je standardno dosta prekršaja uz dva žuta kartona, dok su izostale one prave šanse. Tek u 28. minuti uslijedila je dobra akcija kada je Velkoski šutirao, a Bukvić sigurno odbranio. Pred kraj prvog poluvremena igra se rasplamsala pa smo vidjeli nekoliko dobrih prilika. Prvo je Dizdarević spasio Sarajevo u dva navrata, a s druge strane Bukvić je odbranio dobar udarac Kurdića. Pred samo odlazak na odmor Dizdarević je ponovo spasio Sarajevo nakon šuta Beganovića, a nakon sudijskog zvižduka za kraj prvog poluvremena

BiH na 61. mjestu FIFA rang liste

Written by | 20. Novembra 2021. | Komentari isključeni za BiH na 61. mjestu FIFA rang liste
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzima 61. mjesto na novoj rang listi Međunarodne nogometne federacije (FIFA). U odnosu na prošlomjesečnu listu reprezentacija BiH nazadovala je pet pozicija. Listu predvodi selekcija Belgije ispred Brazila, Francuske, Engleske i Argentine. Rang lista: 1. Belgija 18282. Brazil 18263. Francuska 17864. Engleska 17555. Argentina 17506. Italija 17407. Španija 17048. Portugal 16609. Danska 165410. Holandija 1653…61. Bosna i Hercegovina 1392 (RTV Slon/Fena)