NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Juventusova dominacija korak bliže kraju: Inter suvereno grabi ka tituli prvaka

Written by | 11. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Juventusova dominacija korak bliže kraju: Inter suvereno grabi ka tituli prvaka
Ekipa Intera upisala je izuzetno važnu pobjedu u borbi za titulu prvaka Italije protiv Cagliarija na svom terenu rezultatom 1:0. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a izdvajamo tek šansu Eriksena u 11. minuti kada je golman Cagliarija sjajno odbranio i poništen gol Sancheza u 18. minuti. Ključni trenutak utakmice desio se u 77. minuti. Rezervista Hakimi je sjajno probio po desnoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, a na pravom mjestu bio je Darmian koji šalje loptu u mrežu i svom timu donosi prednost. Cagliari je nakon toga bacio sve karte u napad, imali su gosti nekoliko opasnih centaršuteva, no nisu uspjeli matirati Handanoviča i Inter je upisao novu izuzetno važnu pobjedu u borbi za prvu titulu prvaka nakon 10 godina i konačnom skidanju Juventusa s trona

Sjajni futsaleri BiH sve bliži evropskom vrhu: Zauzimaju 8. mjesto na UEFA rang listi

Written by | 11. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Sjajni futsaleri BiH sve bliži evropskom vrhu: Zauzimaju 8. mjesto na UEFA rang listi
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliki uspjeh plasmanom na Evropsko prvenstvo, a potvrda kvalitete leži i u činjenici da su naši futsaleri trenutno osmi u Evropi. Prema najnovijoj rang listi koju pravi Evropska nogometna federacija (UEFA), BiH se nalazi na osmom mjestu sa 1.880 osvojenih bodova. Lider u Evropi je futsal selekcija Španije koja ima 2.253 boda, a potom slijede Rusija, Kazahstan, Portugal, Hrvatska, Azerbejdžan te Italija koja ima 1.922 boda. Iza naših futsalera su ostale selekcije Srbije, Češke, Ukrajine, Slovenije, Poljske… Podsjetimo, reprezentacija BiH je ostvarila svih pet pobjeda u kvalifikacijama u grupi zajedno sa Srbijom, Sjevernom Makedonijom i Rumunijom. Preostao je da se odigra još jedan meč sa Srbijom, a on

Fudbaleri Bosne gostuju kod Priluka

Written by | 10. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Fudbaleri Bosne gostuju kod Priluka
Ovog vikenda na rasporedu su prvenstvene utakmice 21. kola Druge lige FBiH „Sjever“, u kojem će fudbaleri Bosne iz Kalesije gostovati kod Priluka. Kalesijski fudbaleri trenutno su trinaesti na tabeli sa 24 boda, dok je Priluk četrnaesti sa dva boda manje. Utakmica Priluk – Bosna Kalesija igra se sutra (nedjelja, 11. april) sa početkom u 16:30 sati. Parovi 21.kola Druge lige FBiH „Sjever“:   Radnički Lukavac–Mladost MalešićiOdžak 102–DizdarušaGradina Srebrenik–Orahovica 74Mramor–Dinamo D.MahalaGornji Rahić–Svatovac PoljiceProkosovići–Lokomotiva MiričinaPriluk–Bosna KalesijaBosna Mionica–Seona Tabela: 1Gradina Srebrenik20162264:1351502Gornji Rahić20113651:2625363Seona20113642:2814364Bosna Mionica20112749:3316355Radnički Lukavac20102850:3218326Orahovica

Trener Dinama uoči utakmice sezone: Čuo sam se s Mamićem, kaže da “nije odavde”

Written by | 7. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Trener Dinama uoči utakmice sezone: Čuo sam se s Mamićem, kaže da “nije odavde”
Trener Dinama Damir Krznar uoči utakmice četvrtfinala Evropske lige protiv Villarreala rekao je da s bivšim trenerom Zoranom Mamićem nije pričao o ovom susretu, već da su razgovarali o plaži u Dubaiju na kojoj su zajedno provodili vrijeme. Dinamo će na Maksimiru od 21 sat igrati najvažniju utakmicu sezone, a trener Krznar između ostalog je rekao kako mu je ovu utakmicu puno teže spremiti nego onu protiv Tottenhama u osmini finala, gdje su Modri uspjeli nadoknaditi zaostatak od 2:0 i proći među osam najboljih u ovom takmičenju. Također, odgovorio je na pitanje da li je komunicirao sa Zoranom Mamićem koji je trenutno u Dubaiju i još uvijek se nije vratio u Hrvatsku. “Da, čuli smo se, ali smo više pričali o plaži na kojoj smo u Dubaiju zajedno bili. Iznio

Sarajevo pobijedilo Tuzla City i napravilo veliki korak ka finalu Kupa BiH

Written by | 7. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Sarajevo pobijedilo Tuzla City i napravilo veliki korak ka finalu Kupa BiH
Nogometaši Sarajeva napravili su na Tušnju veliki korak ka finalu Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u današnjoj prvoj utakmici polufinala slavili u gostima kod Tuzla Cityja rezultatom 1:0. Domaći su imali terensku inicijativu na početku utakmice te prvu veliku priliku u 18. minuti. Crnkić je šutirao, ali je Kovačević sjajno odbranio njegov udarac. Uzvratilo je Sarajevo deset minuta kasnije. Fanimo je pobjegao odbrani Tuzle, zaobišao Muminovića i šutirao, ali je jedan domaći igrač u posljednji tren spasio. Do odlaska na odmor više nije bilo uzbuđenja pa su mreže mirovale u skromnom prvom poluvremenu. Utakmica se igrala na očajnom terenu stadiona Tušanj pa i ne iznenađuje nešto lošiji nogomet koji je nastavljen i u drugom poluvremenu. Ipak, deset minute

Višestruka prvakinja BiH u biciklizmu Lejla Tanović nastupom na utrci Sudtirol Sunshine započinje novu sezonu

Written by | 5. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Višestruka prvakinja BiH u biciklizmu Lejla Tanović nastupom na utrci Sudtirol Sunshine započinje novu sezonu
Četverostruka balkanska i četrnaest puta prvakinja Bosne i Hercegovine u biciklizmu Lejla Tanović nastupom na utrci Sudtirol Sunshine započet će novu sezonu. Utrka je najvišeg ranga Međunarodne biciklističke unije, odnosno HC kategorije, a održaće se 10. i 11. aprila u Italiji, tačnije u Nalsu. Nastup na utrci potvrdile su najbolje biciklistkinje svijeta, pa gledajući konkurenciju bh. takmičarku očekuje veliki izazov. Ona je nastupima u protekloj sezoni iznenadila svjetsku biciklističku javnost kada je sezonu završila na sedmom mjestu Međunarodne biciklističke unije. Izvor: rtvtk.ba

Fudbaleri kalesijske Bosne ugostili ekipu Radničkog iz Lukavca

Written by | 3. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Fudbaleri kalesijske Bosne ugostili ekipu Radničkog iz Lukavca
U okviru 20. kola Druge lige FBiH grupa Sjever fudbaleri kalesijske Bosne ugostili su ekipu Radničkog iz Lukavca. Utakmica je završena neriješenim rezultatom, 2:2. Za FK “Bosna” Kalesija golove su pogađali Šljivić i Suljić. Nakon poraza u prošlom kolu, fudbaleri Bosne pripremali su se i trenirali za duel sa pomenutom ekipom. “U prošloj utakmici doživjeli smo jedan mogu slobodno reći veliki poraz. Podbacila je ekipa u kompletu i ja jedan dio odgovornosti prebacujem na sebe. Ne znam šta se desilo. Analizirali smo u toku sedmice i popravili ono što je trebalo. Radnički Lukavac je jedna dobra ekipa”, kazao je trener FK “Bosna” Kalesija Suad Tabalović. Trener FK Radnički Lukavac istakao je da su fudbaleri kalesijke Bosne dobra i jaka

Odbojkašice ŽOK “Bosna” priredile svečani ispraćaj za Mirzetu Hasanović

Written by | 3. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Odbojkašice ŽOK “Bosna” priredile svečani ispraćaj za Mirzetu Hasanović
Odbojkašica Mirzeta Hasanović u ŽOK “Bosna” Kalesija provela je dvije godine. Njeno dugogodišnje sportsko iskustvo i znanje značilo je klubu, te je ostvarila zapaženje rezultate sa istim. Nju za ŽOK “Bosna” mnogo toga veže, upoznala je nove prijatelje, a nakon 16. godina odbojkaške karijere odlazi u penziju. Ostavljala je srce na terenu, a i nakon njenog sportskog povlačenja nastavit će da bodri i pruža podršku ŽOK “Bosna” Kalesija. Seniorska selekcija u znak zahvalnosti danas su pripremili svečani ispraćaj i iznenađenje za nekadašnju prvakinju BiH. “Ovo je prelijepo iznenađenje. Ovo nikad nisam doživjela, uvijek će mi ostati u sjećanju i hvala curama koje su bile sa mnom i podržale me. Nedostajat će bi, ali ja ću i dalje

Fudbaleri Bosne dočekuju Radničkog iz Lukavca

Written by | 3. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Fudbaleri Bosne dočekuju Radničkog iz Lukavca
Ovog vikenda na rasporedu su prvenstvene utakmice 20.kola Druge lige FBiH „Sjever“, u kojem će fudbaleri Bosne iz Kalesije ugostiti Radničkog iz Lukavca. Radnički je trenutno peti na tabeli sa 31 bodom, dok su kalesijski fudbaleri na trinaestoj poziciji sa 23 boda. Utakmica Bosna Kalesija – Radnički Lukavac igra se danas, (subota, 03.april) na Gradskom stadionu u Kalesiji, sa početkom u 16 sati.   Parovi 20.kola Druge lige FBiH „Sjever“: Bosna Kalesija–Radnički Lukavac _:_Seona–Odžak 102 _:_Mladost Malešići–Bosna Mionica _:_Dizdaruša Brčko–Gradina Srebrenik _:_Lokomotiva Miričina–Priluk _:_Svatovac Poljice–Prokosovići _:_Mramor–Gornji Rahić _:_Dinamo Donja Mahala–Orahovica 74 _:_ Tabela: 1Gradina

Nogometašice BiH igraju prijateljske utakmice protiv Albanije i Mađarske

Written by | 2. Aprila 2021. | Komentari isključeni za Nogometašice BiH igraju prijateljske utakmice protiv Albanije i Mađarske
Ženska nogometna seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine 9. i 13. aprila odigrat će prijateljske utakmice sa selekcijama Albanije i Mađarske. Susret sa Albankama igrat će se 9. aprila u 16.00 sati u zeničkom Trening kampu Nogometenog saveza BiH, dok će se utakmica sa Mađaricama igrati u Telkiju pored Budimpešte 13. aprila u 14.00 sati. Selektorica Samira Hurem je za ove utakmice pozvala sljedeće igračice: Envera Hasanbegović (SFK 2000 Sarajevo), Indira Faković (Emina), Nikolina Todorić (Banja Luka), Selma Kapetanović (SFK 2000 Sarajevo), Melisa Hasanbegović (Ferencvárosi TC, Mađarska), Sumeja Bektaš (SFK 2000 Sarajevo), Valentina Šakotić (Radnik Bumerang), Nikolina Vujadin (Lokomotiva), Amela Kršo (SFK 2000 Sarajevo), Selma Hasić (Fortuna), Maja Hrelja