NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Kup BiH: Fudbaleri Sloge i Slobode prvi susret odigrali bez golova

Written by | 22. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Kup BiH: Fudbaleri Sloge i Slobode prvi susret odigrali bez golova
Na stadionu Bare u Simin Hanu danas je odigrana prva četvrtfinalna utakmica između FK Sloge i FK Slobode. Pred oko 1.500 gledalaca utakmica je okončana rezultatom 0:0. Početak utakmice obilježila su dva kornera domaćih, koja nisu rezultirala ozbiljnijim prilikama. U 16. minuti susreta Sloga je imala odličnu priliku nakon što je Ostojić sjajno prošao po lijevoj strani, uposlio Vukmirovića koji sa sedam metara loptu šalje preko gola. U 18. minuti susreta Osmanagić je iz slobodnog udarca pogodio prečku, a nedugo nakon prilike Osmanagića, priliku nije iskoristio ni Krpić. Do kraja prvog poluvremena zabilježeno je još nekoliko poluprilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao. Početak drugog poluvremena obilježila je bakljada “Fukara” zbog koje je susret nakratko

Meho Kodro odustao od utrke za selektorsku poziciju

Written by | 20. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Meho Kodro odustao od utrke za selektorsku poziciju
Meho Kodro odustaje od utrke za poziciju selektora nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Trener Servettea bio je prvi favorit za preuzimanje selektorske pozicije, ali je odlučio da se povlači iz ličnih i moralnih razloga. – Zahvaljujem se stručnoj komisiji FSBiH na ukazanom povjerenju. Nažalost, gdje umire struka (znanje), rađa se sjeme sumnje…Fudbalskoj reprezentaciji naše zemlje želim sve moguće uspjehe u narednom periodu. Sa velikom posvećenošću nastavljam sa projektom Servettea – napisao je Kodro, a prenosi Fena.

Pehar za košarkaše Udruženja “Osmijeh nade” Kalesija

Written by | 20. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Pehar za košarkaše Udruženja “Osmijeh nade” Kalesija
Na Državnom prvenstvu Specijalne olimpijade u inkluzivnoj košarci ekipa Udruženja “Osmijeh nade” Kalesija osvojila je drugo mjesto. “Naši članovi koji su bili učesnici Specijalne olimpijade zaista vole košarku, što su i pokazali. Presretni smo zbog njihovog uspjeha. Njihova sreća se stvarno riječima ne može opisati. Mi se trudimo da budemo učesnici na sličnim takmičenjima, a naša djeca rezultatima su pokazala da su to zaslužila i da se trudimo da u budućnosti uzimamo učešće na raznim takmičenjima. Mi ne budemo samo učesnici, mi budemo pobjednici”-kazala je dopredsjednica Udruženja Osmijeh nade Kalesija, Amira Halilović Strategija specijalne olimpijade 2016.- 2020. dala je prioritet inkluzivnom sportu. Sport je od izuzetne važnosti za djecu

KK “Živinice“ se uključio u humanitarnu akciju “Za Dalal”

Written by | 19. Novembra 2017. | Komentari isključeni za KK “Živinice“ se uključio u humanitarnu akciju “Za Dalal”
Sport je više od igre i borbe za pobjedu. KK “Živinice“ je sinoć pokazao još jednu lijepu stranu sporta. Pred početak derbi utakmice trećeg kola A2 lige između KK “Bihać“ i KK “Živinice“, predsjednik KK “Živinice“, Halil Muratović, u ime Uprave i igrača Kluba, uručio je novčanu donaciju za operaciju male Dalal koja se trenutno nalazi u Sarajevu, a u ponedeljak putuje u Njemačku na liječenje. “Izuzetno sam ponosan na naš cijeli kolektiv. Željeli smo u Bihaću osvjetlati obraz našeg grada i našeg kluba. Malenoj Dalal želimo mnogo sreće i što brži oporavak.”, kazao je Muratović. Podsjećamo, u ovoj utakmici KK “Živinice“ je slavio pobjedu protiv KK “Bihać“ rezultatom 76:83. sportske.ba

Ugledni L'Equipe birao: Pjanić među starterima

Written by | 17. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Ugledni L'Equipe birao: Pjanić među starterima
Najugledniji sportski list L'Equipe izabrao je sastavio je idealni tim fudbalera koji neće nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. U ”startnih” 11 našao se Kalesijac  Miralem Pjanić, dok je Edin Džeko završio među rezervama. U ekipi se nalaze imena poput Gianlugija Buffona, Leonarda Bonuccija, Artura Vidala, Garetha Balea, Arjena Robbena, Alexisa Sancheza i drugih. (Sportske.ba)

Subota u Kalesiji u znaku odbojkaških utakmica

Written by | 17. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Subota u Kalesiji u znaku odbojkaških utakmica
Prvi dan vikenda u Kalesiji obilježit će utakmice ženskog i muškog odbojkaškog kluba naše općine. ŽOK “Bosna” Kalesija dočekuje ekipu ŽOK “Smeč” Lukavac, koja zazima prvo mjesto na tabeli Superlige, sa pet ostvarenih pobjeda. Iako je ekipa iz Lukavca blagi favorit u ovoj utakmici, naše djevojke su sa četiri pobjede i jednom izgubljenom utakmicom pokazale da su u dobroj formi i da su jaka konkurencija svim ekipama. Utakmica između ŽOK “Bosna” Kalesija i ŽOK “Smeč” Lukavac igra se u subotu u 16:00 sati u sali MSŠ Kalesija. U 18:00 sati u sali MSŠ Kalesija igraju naši odbojkaši, koji su u dosadašnjem dijelu ostvarili četiri pobjede bez ijednog izgubljenog seta. U subotu OK “Bosna” Kalesija dočekuje ekipu OK iz

Završena sjednica IO NFSBiH: Fudbalska vlada odgodila odluku o selektoru Zmajeva

Written by | 16. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Završena sjednica IO NFSBiH: Fudbalska vlada odgodila odluku o selektoru Zmajeva
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine još uvijek neće imati selektora. Dugo iščekivana odluka o nasljedniku Mehmeda Baždarevića prolongirana je, što je epilog skoro cjelodnevne i iscrpljujuće sjednice fudbalske vlade BiH. Izvršni odbor NFSBiH na taj način ostavio je vremena da se slegnu strasti nakon što je Stručna komisija za kandidata predložila Mehu Kodru nauštrb, smatralo se favorita, Amara Osima, piše portal SportSport.ba. Nova sjednica zakazana je za 29. novembar. Podsjetimo, Bajević, Kajtaz i Misimović preglasali su Ivicu Osima dan uoči sjednice te istaknuli trenera Servettea kao idealno rješenje, no danas nije došlo do konsenzusa. Na Izvršnom odboru izbor selektora bila je tek jedna od sedam tačaka dnevnog reda. Za imenovanje 12. selektora u historiji

Živinički rukometni klub utakmice 3.kola Challenge kupa igra u Izraelu

Written by | 16. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Živinički rukometni klub utakmice 3.kola Challenge kupa igra u Izraelu
Bosanskohercegovački muški rukometni klubovi Konjuh i Zrinjski u sljedeća dva dana igraju susrete 3. kola (šesnaestina finala) Challenge kupa. Rukometaši Zrinjskog, pobjednici Kupa BiH, za protivnika će imati gruzijsku Batumi. Dogovorom klubova oba susreta igrat će se u Mostaru. Prva utakmica, u kojoj će gruzijski sastav biti formalni domaćin, igrat će se u petak u 19 sati, dok je uzvrat na programu u subotu u istom terminu u dvorani Bijeli brijeg. (Foto:ilustracija) Ekipa Konjuha oba susreta igrat će u Izraelu, protiv ekipe Ramhat Hashron. Prvi susret, u kojem će Živiničani biti formalni domaćini, igra se sutra od 16 sati, dok je uzvrat u subotu od 19 sati. U Challenge cupu Bosna i Hercegovina će imati i trećeg predstavnika u šesnaestini finala – RK Vogošća Poljine hills,

Juniorska reprezentacija BiH izborila Elitni krug kvalifikacija za EURO

Written by | 14. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Juniorska reprezentacija BiH izborila Elitni krug kvalifikacija za EURO
Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-19) u trećem kolu kvalifikacija za EP, savladala je Andoru sa 2:1, čime su izborili plasman u elitni krug kvalifikacija. Izabranici Tonija Karačića, opradvali su ulogu favorita u ovom duelu. U prvom poluvremenu imali smo više od igre, posjed lopte, nekolio dobrih prilika, ali otpor Andore slomili smo u 41. minuti golom Čatića za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Početkom nastavka vidjeli smo dosta uzbuđenja. Prvo je u 53. minuti Čeliković sa bijele tačke pogodio sa 2:0, da bi dvije minute kasnije bio dosuđen penal za Andoru, a siguran realizator je bio Fernandez sa 2:1. Nakon iznenadnog gola Andore, naši momci su stvorili još nekoliko prilika, no u završnici nismo imali sreće. Ipak, do kraja je ostalo 2:1

Odbojkašice “Bosne” slavile pobjedu u Bihaću

Written by | 13. Novembra 2017. | Komentari isključeni za Odbojkašice “Bosne” slavile pobjedu u Bihaću
U utakmici V. kola Superlige FBiH grupa Sjever, odbojkašice “Bosne” upisale su veomo važnu pobjedu u Bihaću, savladavši ekipu domaćina rezultatom 0:3 u setovima (24:26,15:25,22:25). ŽOK “Bosna” trenutno zauzima 2 mjesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova. U utakmici VI kola naše djevojke dočekuju ekipu ŽOK “Smeč” Lukavac, koja trenutno zauzima prvo mjesto sa maksimalnim učinkom od pet pobjeda. Iako su odbojkašice iz Lukavca blagi favorit u predstojećoj utakmici, naše djevojke su dokazale da su u dobroj formi i da su jaka konkurencija svakoj ekipi. Utakmica između ŽOK “Bosna” Kalesija i ŽOK “Smeč” Lukavac igra se 18.11.2017 godine u sali MSŠ Kalesija sa početkom u 16:00 sati. Uprava kluba poziva sve zainteresovane