NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

FIFA lista: Reprezentacija BiH na 29. mjestu

Written by | 7. Aprila 2017. | Komentari isključeni za FIFA lista: Reprezentacija BiH na 29. mjestu
Na najnovijoj listi najboljih svjetskih reprezentacija ”A” selekcija Bosne i Hercegovine se, kao i prethodnog mjeseca, nalazi na 29. mjestu sa 815 bodova. Listu predvodi selekcija Brazila ispred Argentine, Njemačke, Čilea i Kolumbije. Najbolje plasirana reprezentacija iz naše grupe u kvalifikacijama za SP je Belgija koja se nalazi na sedmom mjestu sa 1281 bodom. Grčka je 39. (730 bodova), Kipar 96. (343), Estonija 101. (331), dok je Gribraltar 206. bez bodova.

Sapnjak Dževad Hamzić, omladinski reprezentativac BiH, potpisao ugovor težak 150. 000 dolara

Written by | 4. Aprila 2017. | Komentari isključeni za Sapnjak Dževad Hamzić, omladinski reprezentativac BiH, potpisao ugovor težak 150. 000 dolara
Premda je tek na početku karijere Dževad Hamzić je potpisao važan ugovor. Možda i najvažniji, koji bi mogao predstavljati prekretnicu u daljnem sportskom, ali i obrazovnom razvoju. Talentirani osamnaestodišnji Hamzić potpisao je ugovor za ekipu Lindenwood University iz Belleville Illinois, koji mu garantira oko 150.000 dolara za vrijeme petogodišnjeg školovanja. I što je najvažnije dolazi kao pojačanje u novi tim. Hamzić je igrač koji može igrati na više pozicija. Najbolje se snalazi kao stoper ili zadnji vezni. Prije nego će potpisati pristupnicu novom klubu iz Belleville Illinois Hamzić je bio na pripremama U 19 reprezentacije BiH koja se pripremala u Zenicu za elitni krug koji se igrao u Francuskoj. I sam je bio među kandidatima, ali zbog obaveza u Americi, morao se

Na današnji dan rođen Miralem Pjanić

Written by | 2. Aprila 2017. | Komentari isključeni za Na današnji dan rođen Miralem Pjanić
Miralem Pjanić je rođen 2. aprila 1990. godine u Zvorniku. Početkom agresije na Bosnu i Hercegovinu s porodicom je izbjegao u Luksemburg. Fudbalsku karijeru počeo je u omladinskom pogonu kluba Schifflange 95 iz Luksemburga. 2004. godine prelazi u omladinski pogon francuskog FC Metza, za koje je 2007. godine potpisao svoj prvi profesionalni ugovor. U Francuskoj prvoj ligi debitovao je 17. augusta 2007. godine na utakmici između FC Metza i PSG-a. Već poslije treće odigrane utakmice u koju je ušao s klupe, ukazuje mu se puno povjerenje i tako postaje standardan igrač. Svojim sjajnim nastupima počeo je privlačiti pažnju velikih evropskih klubova, te ubrzo prelazi u Olympique Lyon. Transfer u Lyon bio je ‘težak’ 8 miliona eura. Svoj prvi gol za Lyon postigao je u utakmici

Totti više nije rekorder: Edin Džeko pogodio 33. put ove sezone VIDEO

Written by | 2. Aprila 2017. | Komentari isključeni za Totti više nije rekorder: Edin Džeko pogodio 33. put ove sezone VIDEO
Edin Džeko nastavlja rešetati protivničke mreže. Kapiten bh. reprezentacije pogodio je za Romu dva puta u meču 30. kola protiv Empolija na rimskom Olimpicu. Roma je došla u vodstvo u 12. minutu, kada je Rudiger asistirao Džeki, a ovaj pogodio 32. put ove sezone. U 56. minutu Salah je asistirao, a Džeko pogodio 33. put za Romu u svim takmičenjima ove sezone. S ova dva gola Džeko je prestigao legendarnog Francesca Tottija koji je do sada bio apsolutni rekorder kada je broj golova u jednoj sezoni u svim takmičenjima u pitanju (32). Džeki je tako od sada zvanično najbolji strijelac u istoriji Rome u jednoj sezoni. S druge strane, sada je bh. napadač samo tri gola daleko od svoje najefikasnije klupske sezone. Dok je bio član Wolfsburga, u jednoj je sezoni zabio 36 golova u svim

Ibro Mahmutović: “Teška će utakmica biti, ali mi ćemo slaviti u Tojšićima”

Written by | 1. Aprila 2017. | Komentari isključeni za Ibro Mahmutović: “Teška će utakmica biti, ali mi ćemo slaviti u Tojšićima”
Današnji derbi između Sloge i Bosne privlači sve više pažnje, a i sa jedne i sa druge strane priželjkuju se pobjede i bodovi. Nakon što je sportski direktor Rifet Musić-Rile kazao da će Sloga slaviti sa 3:0, odgovorio je i trener Bosne Ibro Mahmutović koji je kazao da će utakmica biti teška, ali da će Bosna slaviti i na taj način “pomrsiti” račune Slogi u borbi za Prvu ligu FBiH. Ukoliko žele da se borimo borićemo se i bićemo u utrci za vrh tabele. Oni za prvim na tabeli zaostaju osam, a mi za njima šest bodova. Pogledajte cijelo gostovanje Ibre Mahmutovića trenera Bosne u jutarnjem programu NEON Televizije.

Rasprodate ulaznice za meč četvrtfinala Lige prvaka između Juventusa i Barcelone

Written by | 30. Marta 2017. | Komentari isključeni za Rasprodate ulaznice za meč četvrtfinala Lige prvaka između Juventusa i Barcelone
Karte za prvu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka između Juventusa i Barcelone rasprodate su samo nekoliko minuta nakon što su puštene u prodaju. “Bianconeri” će s katalonskim gigantom prvu utakmicu igrati 11. aprila u Torinu, a Juventusov stadion je već sada rasprodan za taj meč, prenosi Football Italia. Dva tima su prije dvije godine igrala finale elitnog evropskog nogometnog takmičenja, a Barcelona je bila bolja od torinskog tima rezultatom 3:1. I u ovom dvomeču, tim Luisa Enriquea je favorit, ali i Stara dama ima svoje uzdanice te se nada prolazu u polufinale. Revanš meč se igra 19. aprila.

U kakvim uslovima trenira prvak Balkana Huso Turić?

Written by | 29. Marta 2017. | Komentari isključeni za U kakvim uslovima trenira prvak Balkana Huso Turić?
Huso Turić mladi je kickboxer iz Prnjavora, član je KBS “Golden Team” do sada je sa balkanskih, državnih i međunarodnih takmičenja donosio je mnoštvo zlatnih medalja. No, uslovi u kojima ovaj prvak trenira zaista su poražavajući. Naime, Turić se za takmičenja priprema u prostorijama MZ Prnjavor koja mu je ustupljena, ali njegova oprema je gotovo pa uništena, a predstoje mu mnoga takmičenja na kojima će predstavljati Kalesiju. “Ovo je zaista poražavajuće. Imam mnošto medalja, pohvala a bio sam i najbolji sportista u Kalesiji u svojoj konkurenciji. Vidite gdje se ja spremam, ne mogu više prašina me “uguši”, a sportska oprema je uništena”, ističe Huso Turić. On poziva i Sportski savez, ali i načelnika da dođu u prostor MZ Prnjavor i

Kadeti BiH izborili plasman na EP

Written by | 28. Marta 2017. | Komentari isključeni za Kadeti BiH izborili plasman na EP
Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman na evropsko prvenstvo za igrače do 17 godina, koje će u maju biti održano u Hrvatskoj. Mladi bh. nogometaši su u susretu posljednjeg kola turnira Elitne runde kvalifikacija u Bijeljini poraženi od Engleske s 1:0, ali su uprkos tome osvojili drugu poziciju te kao jedna od sedam drugoplasiranih ekipa ostvarili plasman na EP. Ovo će biti drugi nastup selekcije BiH na smotri najboljih ekipa Evrope za uzrast do 17 godina, nakon što je prošle godine igrala na turniru u Azerbejdžanu. Izabranici selektora Sakiba Malkočevića su u Elitnoj rundi kvalifikacija ostvarili po jednu pobjedu, remi i poraz. U prvom kolu remizirali su sa Slovenijom 0:0, dok su u drugom kolu pobijedili Češku s 2:1. Porazom od Engleske završili

Trener Sloge Šefik Imamović smijenjen nakon poraza od 5:0

Written by | 28. Marta 2017. | Komentari isključeni za Trener Sloge Šefik Imamović smijenjen nakon poraza od 5:0
Nakon što je u prošlom kolu ekipa Sloge poražena na gostovanju kod ekipe Dinama u Donjoj Mahali rezultatom 5:0, Uprava ovog kluba odlučila je smijeniti trenera Šefika Imamovića. “Pa mi želimo u veći rang zato smo i pokrenuli cijelu priču i projekat #BudiSloga. Za ovaj poraz krivica spada na trenera,  pa smo se odlučili da na njegovu poziciju dovedemo Envera Hukića koji je jedno vrijeme bio na Tušnju angažovan kao kondicioni trener, kao i Radničkog iz Lukavca”, kazao je za NEON Televiziju predsjednik kluba Nijaz Vejzović. Sloga će u subotu odmjeriti snage sa Bosnom iz Kalesije, gdje se nadaju pobjedi i nastavku borbe za vrh tabele. “Ja se nadam da će moji igrači to i uspjeti. Hvala navijačima koji su mi bili podrška ovo vrijeme dok sam bio na klupi Sloge”,

Prekid u Kikačima: Igrač pljunuo sudiju a potom ga fizički napao

Written by | 27. Marta 2017. | Komentari isključeni za Prekid u Kikačima: Igrač pljunuo sudiju a potom ga fizički napao
U okviru 18-og kola I lige TK, FK Mladost iz Kikača ugostili su su ekipu Devetaka. Nakon pokazivanja na bijelu tačku u šesnaestercu Devetaka, sudac pokazuje drugi žuti karton igraču Devetaka koji je skrivio jedanaesterac i kojem je uslijedilo automatsko isključenje. Isti igrač prilazi sudiji i pljuje ga, nakon čega sudija odlazi do delegatske klupe. Dok se ponovo isti igrač vraća u teren i nasrće na sudiju te mu zadaje par udaraca šakama. Utakmica je prekinuta u 60-oj minuti kod rezultata 0:0, te je utakmica registrovana sužbenim rezultatom 3:0 za Mladost iz Kikača. Mladost 78 iz Vukovija i u trećem proljetnom susret, kao domaćin ekipi Doboj Istok nije osjetila slast pobjede. Utakmica je završena sa 1:3 u korist ekipe Doboj Istok. Kako stoji na službenoj facebook stranici,