NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

“Sportom do zdravlja” u Kalesiji

Written by | 9. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za “Sportom do zdravlja” u Kalesiji
Ženski odbojkaški klub „Bosna“ Kalesija u partnerstvu sa Grupom za dobrobit djece Kalesija, Crveni križ Općine Kalesija, FK Bosna Kalesija, JU MSŠ Kalesija i Udrženje mladih Trik Kalesija, u toku oktobra mjeseca u sklopu obilježavanja „Dječije nedjelje“ planira da realizuje projekt pod nazivom „Sportom do zdravlja“, a koji je finansijski podržan od strane međunarodne organizacije World Vision. Projekt ima za cilj da promoviše i afirmiše mlade da se što više uključe u sport kroz omladinske sekcije ŽOK„Bosna“ Kalesija i FK „Bosna“ Kalesija. U daljim aktivnostima planirana je edukativna radionica za učenike MSŠ Kalesija za 10.10.2019. godine, na temu „Sportom do zdravlja“ dok će u ponedjeljak, 14.10.2019. godine, održati interkativna radionica

Kalesijka Fadila Mujkić sa juniorskom reprezentacijom BiH plasirala se u elitni krug kvalifikacija

Written by | 9. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Kalesijka Fadila Mujkić sa juniorskom reprezentacijom BiH plasirala se u elitni krug kvalifikacija
Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u Etno selu Stanišići Armeniju sa 3:0 i tako ostvarila plasman u Elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. Golove za bh. tim su postigle Selma Hasić u 36’, Ajla Zukić u 62’ i Elma Husić u 84’. Izabranice Dragana Jevtića su imale terensku inicijativu tokom čitavog susreta i imale su još prilika za pogodak. Reprezentativke BiH su uputile čak 27 udaraca ka protivničkom golu, dok su Armenke šutirale svega 4 puta. Nakon današnje utakmice selektor Dragan Jevtić je izjavio: „Napravili smo veliku stvar za ženski fudbal u našoj zemlji. Zahvalio bih se kompletnom rukovodstvu NS/FS BiH na podršci koju smo imali od prvog dana. Čestitke i čitavom stručnom štabu. Ipak,

Edin Džeko napustio bolnicu, ljekari mu naredili strogo mirovanje

Written by | 8. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Edin Džeko napustio bolnicu, ljekari mu naredili strogo mirovanje
Džeko je podvrgnut hirurškom zahvatu koji je obavio profesor Pesucci nakon povrede koju je zadobio u utakmici Serije A između Rome i Cagliarija.Kapiten Zmajeva je pretrpio dva loma desne jagodične kosti. Jedan od tih prijeloma je saniran ručno, dok je drugi zahtijevao umetanje male pločice sa šarafima. Džeki je naređeno strogo mirovanje danas i sutra, a on će zbog ove povrede pauzirati nekoliko sedmica te se povratak na teren očekuje u novembru. Izvor: klix.ba

Stigao novi igrač u reprezentaciju BiH

Written by | 7. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Stigao novi igrač u reprezentaciju BiH
U Nogometni savez Bosne i Hercegovine danas je stigla zvanična potvrda da Dino Hotić može nastupiti za nacionalni tim BiH. FIFA Komitet za status igrača je prihvatio zahtjev Hotića i NSBiH za promjenu sportskog državljanstva tako da ovaj nogometaš sada može igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine Dino Hotić je rođen 26. jula 1995. godine, a trenutno nastupa za NK Maribor, saopćeno je iz NSBiH. Nakon ove odluke, Prosinečki, koji je u velikim problemima pred utakmice s Finskom i Grčkom, uputio je poziv Hotiću da se priključi Zmajevima. Izvor: Radiosarajevo.ba

Sloga pretrpjela, možda, najteži poraz od postojanja kluba

Written by | 7. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Sloga pretrpjela, možda, najteži poraz od postojanja kluba
Ovog vikenda odigrane su prenstvene utakmice 8.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Najneprijatnije iznenađenje priredili su fudbaleri Sloge iz Tojšića koji su pretpjeli težak poraz na gostovanju kod Bosne iz Mionice od čak 11:1. Ovo je, vjerovatno, jedan od najtežih poraza tojšićkog drugoligaša u 64-njoj historiji kluba. Nakon osam odigranih kola Sloga je pretposljednja na tabeli sa samo 4 osvojena boda. Dodatni problem fudbalerima Sloge predstavlja činjenica da u narednom kolu u Tojšićima dočekuju aktuelnog lidera Seonu, koja je u dosadašnjih osam kola upisala sedam pobjeda i samo jedan poraz. Nakon što je odigrana polovina prvog dijela sezone sada je sasvim izvjesno da će Sloga imati do sada natežu borbu za opstanak u Drugoj ligi FBiH „Sjever“. Fudbaleri Bosne

Baljić pobjedom debitovao na klupi Tuzla Cityja

Written by | 5. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Baljić pobjedom debitovao na klupi Tuzla Cityja
U 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine je došlo do promjene na vrhu tabele. Tuzla City je, barem privremeno, ponovo na prvom mjestu. Elvir Baljić je upisao prvu pobjedu u debitantskoj utakmici na klupi jer je njegov Tuzla City je savladao Zvijezdu 09 rezultatom 3:0. FOTO: klix.ba Tuzla City je poveo u 53. minuti kada je nakon ubačaja Zlatkovića pogodak postigao Ramić. Šest minuta kasnije Tuzla City stiže i do drugog pogotka. Šarčević je šutirao, a loptu je u svoju mrežu ubacio Stanišić. U 72. minuti Burić je nakon asistencije Ubiparipa postavio konačnih 3:0. Čelik se u Zenici mučio protiv Širokog Brijega iako je od 39. minute igrao sa igračem više nakon isključenja Cipetića. Ipak, u samom finišu meča Zeničani su stigli do pobjede zahvaljujući

Džumhur u finalu kvalifikacija za Masters u Šangaju

Written by | 5. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Džumhur u finalu kvalifikacija za Masters u Šangaju
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija za ATP turnir Masters serije 1000 u Šangaju, koji se igra za nagradni fond od 7,4 miliona dolara. Džumhur je na startu kvalifikacija pobijedio Japanca Tatsumu Itoa sa 4:6, 7:6, 6:2. Za plasman u glavni žrijeb bh. teniser igrat će protiv Italijana Marca Cecchinata, 65. igrača na ATP listi. Bit će to njihov sedmi duel na ATP touru, a Džumhur je dosad slavio dva puta – 2016. u Dohi i prije dvije sedmice u Zhuhaiju, piše Fena.

Bosna dočekuje Odžak, Sloga gostuje u Mionici

Written by | 5. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Bosna dočekuje Odžak, Sloga gostuje u Mionici
Ovog vikenda na rasporedu su prvenstvene utakmice 8. kola Druge lige FBiH „Sjever“. Fudbaleri kalesijske Bosne će ugostiti ekipu Odžaka. Bosna je trenutno osma na tabeli sa 10 bodova, dok je Odžak četvrti sa 14 bodova. Utakmica Bosna Kalesija – Odžak igra se danas, u subotu, 05.oktobra na Gradskom stadionu u Kalesiji sa početkom u 15:30 sati. Dan kasnije Sloga iz Tojšića će gostovati kod Bosne u Mionici. Fubaleri iz Mionice se nalaze na trećoj poziciji na tabeli sa 15 bodova, dok je Sloga pretposljednja sa 4 boda. Pet utakmica ovog kola igra se danas, dok su preostala tri susreta na rasporedu sutra. Sve utakmice počinju u 15:30 sati. Parovi 8.kola: Danas (subota, 05.oktobar) igraju: Radnički Lukavac–Gradina Srebrenik _:_Lokomotiva Miričina–Svatovac

Tuka: Kada sam došao na tlo moje BiH emocije su proradile

Written by | 4. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Tuka: Kada sam došao na tlo moje BiH emocije su proradile
Svjetski viceprvak svijeta u atletici u discplini 800 metara, Amel Tuka, sletio je u Sarajevo. Po dolasku na naš aerodrom, Tuka se obratio medijima, a na početku press konferencije bio je pod velikim emocijama. “Prije svega da se svima zahvalim na ovakvoj dobrodošlici. Od samo sljetanja aviona tu je neki drugi osjećaj koji sam doživio. Kada sam došao na tlo moje BiH emocije su proradile. Vidjeli ste sve šta se desilo. Rekao sam da u Dohu idem spreman. Znao sam da ću se vratiti u sami vrh. Evo tu sam gdje mi je stvarno mjesto. Znam da sam napravio veliku stvar. Sad je medalja još sjajnija nego u Pekingu. U Pekingu sam imao jak pritisak, a ovaj put je bilo drugačije. Bio sam dobar, ali niko me stavljao među kandidate za medalju, to mi je prijalo”, rekao je Tuka, pa zatim nastavio: “Stvarno

Dilaver odustao od nastupa za Bosnu i Hercegovinu, Hotić čeka FIFA-inu odluku

Written by | 3. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Dilaver odustao od nastupa za Bosnu i Hercegovinu, Hotić čeka FIFA-inu odluku
Štoper zagrebačkog Dinama Emir Dilaver odustao je od nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, dok Mariborov veznjak Dino Hotić čeka odluku FIFA-e, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH. “Kontinuirano poduzimamo sve aktivnosti oko rješavanja sportskog državljanstva svakog nogometaša koji bi mogao dobiti šansu da nastupa za naš nacionalni tim. Kad je riječ o konkretnim slučajevima, NS BiH je završio kompletnu pravnu proceduru te svu dokumentaciju proslijedio FIFA-i, koja će donijeti konačnu odluku o promjeni sportskog državljanstva slovenačkog igrača Dine Hotića”, poručili su iz krovne kuće bh. nogometa. Savez je istovremeno radio i na rješavanju statusa Dilavera koji je dobio sve potrebne instrukcije u pravcu rješenja istog pitanja.