NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Novi pogodak Fadile Mujkić u dresu reprezentacije

Written by | 26. Marta 2018. | Komentari isključeni za Novi pogodak Fadile Mujkić u dresu reprezentacije
Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u Ugljeviku remizirala sa Turskom sa 2:2 u susretu trećeg kola grupe 6 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Već u 2’ BiH dolazi do prednosti. Fadila Mujkić je iskoristila nesporazum golmanice Simge Cam sa odbrambenim igračicama svoje ekipe, oduzela loptu i pogodila mrežu za 1:0. Prednost je udvostručila Đula Velagić u 18’ preciznim šutem sa dvadesetak metara. Elma Husić je u 23’ šutirala iz slobodnog udarca, ali je Cam bila na visini zadatka. Na drugoj strani slično je pokušala Melike Ozturk, no nije bila precizna. Prvu priliku u drugom poluvremenu su imale reprezentativke Turske u 60’. Mesude Alayont je proigrala Ozturk koja iz povoljne pozicije šutira pored gola. Andrea Gavrić

Ibrahimović: Zovu me svaki dan i pitaju, igrat ću u Rusiji samo ako ja to budem želio

Written by | 25. Marta 2018. | Komentari isključeni za Ibrahimović: Zovu me svaki dan i pitaju, igrat ću u Rusiji samo ako ja to budem želio
Reprezentativac Švedske Zlatan Ibrahimović kazao je da isključivo od njega zavisi da li će igrati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji i da su mu vrata za povratak u reprezentaciju još uvijek otvorena. Jedan od najboljih igrača u historiji Švedske istakao je da će na Svjetskom prvenstvu igrati ukoliko se bude dobro osjećao, a dodao je da je još uvijek gladan igranja nogometa. “Svaki dan me zovu iz Švedske i pitaju kako se osjećam, šta želim i o čemu razmišljam. Ipak, idem korak po korak, a ako se budem dobro osjećao i ako budem u stanju da radim ono što mogu, vrata će mi uvijek biti otvorena. Ta odluka ne zavisi ni od koga drugog, osim od mene. Ukoliko budem želio, bit ću na Svjetskom prvenstvu, a ako ne budem, neću. Rekao sam da sam gladan nogometa, moram da igram,

Ekipa OŠ “Tojšići” osvojila prvo mjesto u stonom tenisu za dječake

Written by | 24. Marta 2018. | Komentari isključeni za Ekipa OŠ “Tojšići” osvojila prvo mjesto u stonom tenisu za dječake
Osnovna škola “Memići” bila je domaćin takmičenja u stonom tenisu za dječake u okviru Malih olimpijskih igara. Učešće su uzele sve osnovne škole sa područja opštine Kalesija. Prvo mjesto osvojila je ekipa OŠ “Tojšići”, drugo mjesto osvojila je OŠ”Memići”, dok su treći bili dječaci iz OŠ “Rainci Gornji”. U okviru 22. po redu Malih olimpijskih igara osim u stonom tenisu osnovci su imali priliku pokazati znanje i tehnike u šahu i odbojci Organizator MOI je Sportski savez Općine Kalesija pod pokroviteljstvom općinskog načelnika.

Pobjeda mlade reprezentacije

Written by | 24. Marta 2018. | Komentari isključeni za Pobjeda mlade reprezentacije
„U-21“ reprezentacija BiH pobijedila je danas u Zenici Vels sa 1:0 u svojoj šestoj utakmici kvalifikacija za Euro 2019. Prvu priliku na meču imao je kapiten bh tima Kalesijac Eldar Ćivić već u 2’. Šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali je golman Velsa Luke Pilling odbranio ovaj pokušaj. Velšani su imali dobar pokušaj u 19’ kada je udarac Ciana Harriesa sa ivice kaznenog prostora zaustavio Azir Muminović. Pokušao je i Demir Peco iz povoljne pozicije u 31’, ali nije bio precizan. Ivan Jukić je u 35’ šutirao sa dvadesetak metara, a lopta odlazi iznad gola. Amer Gojak je na otvaranju drugog poluvremena imao priliku, ali je Pillin odlično intervenisao. Marijan Ćavar je dobro pokušao sa distance u 54’, a lopta odlazi iznad prečke. Prednost bh timu

„U-17“ reprezentativke BiH poražene od Austrije: Fadila Mujkić igrala cijelu utakmicu

Written by | 23. Marta 2018. | Komentari isključeni za „U-17“ reprezentativke BiH poražene od Austrije: Fadila Mujkić igrala cijelu utakmicu
Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Etno selu Stanišići od Austrije sa 0:3 u susretu drugog kola grupe 6 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U prvih 40 minuta nije bilo golova, a Austrijanke su do prednosti došle u 52’. Valentina Kroll je ubacila loptu u šesnaesterac bh tima, a Julia Wagner glavom pogađa mrežu Iman Šljivo. Nakon odlične akcije Austrije Jessica Frieser u 75’ pogađa za 2:0, a konačan rezultat postavila je Laura Wurzer u sudijskoj nadoknadi. U drugom susretu grupe Poljska je sa 2:0 pobijedila Tursku. Nakon dva kola Poljska ima 6 bodova, Austrija 4, Turska 1, a BiH 0. Posljednje kolo je na programu u nedjelju, 25. marta u 15:00 sati, a sastaće se BiH-Turska (Ugljevik) i Austrija-Poljska (Etno selo Stanišići). Austrija-Bosna

ŠK “Bosna” Kalesija uzeo učešće na KUP takmičenju TK

Written by | 22. Marta 2018. | Komentari isključeni za ŠK “Bosna” Kalesija uzeo učešće na KUP takmičenju TK
U organizaciji Šahovskog saveza Tuzlanskog kantona i Šahovskog kluba ”Inzo-Tušanj” krajem prošlog mjeseca u Tuzli je održano Kup takmičenje Tuzlanskog kantona u šahu, koje po propozicijama Šahovskog saveza Bosne i Hercegovine određuje plasman za dalje učešće u ovom takmičenju na nivou Bosne i Hercegovine.  Učešće u takmičenju mogli su prijaviti klubovi  registrirani u ŠS Tuzlanskog kantona, firme, ustanovei DPO sa sjedištem u Tuzlanskom kantonu, a klubovi mogu su mogli prijaviti više ekipa. U ovom takmičenju na nivou Tuzlanskog kantona prijavilo se četrnaest ekipa članica Šahovskog saveza Tuzlanskog kantona, među kojima je bilo i dvije ekipe iz Šahovskog kluba Bosna Kalesija, predvođene šahovskim velemajstoom Suljom Tupkovićem. ŠK Bosnu, predstavljale

Odbojkaši “Bosne” utakmicu play-offa igraju u nedjelju

Written by | 21. Marta 2018. | Komentari isključeni za Odbojkaši “Bosne” utakmicu play-offa igraju u nedjelju
Odbojkaši kalesijske “Bosne” osvojili su prvo mjesto na tabeli Super lige FBiH grupa “Sjever”. Drugo mjesto u istoj grupi osvojila je ekipa OK “Soboda”. Iz grupe “Jug” plasirali su se sarajevska Bosna i Ilijaš. Prvu utakmicu polufinala play-offa naši momci igraju u nedjelju sa ekipom Ilijaša. Utakmica se igra 25.marta sa početkom u 18:00 sati u Ilijašu. Druga utakmica igrat će se u Kalesiji Uprava kluba, igrači i navijači nadaju se da će se ekipa iz Kalesije plasirati u najviši rang takmičenja odnosno Premijer ligu.  

“Sloga” remizirala kod kuće, “Bosna” ponovo bez bodova na gostovanju

Written by | 19. Marta 2018. | Komentari isključeni za “Sloga” remizirala kod kuće, “Bosna” ponovo bez bodova na gostovanju
Proteklog vikenda odigrane su utakmice 17.kola Druge lige FBiH grupa Sjever. Nogometaši “Sloge” ponovo su igrali domaću utakmice. U goste im je došla ekipa “Seone”.  Kao  prošlog kola, i ova utakmica na stadionu “Ada”  završena je bez pobjednika. Međutim, ovog puta navijači su  vidjeli dva pogotka, sa obje strane po jedan. Nogometaši  “Seone” u prošlom kolu na domaćem terenu savladala je kalesijsku “Bosnu” rezultatom 2:1. Istim rezultatom ekipa “Bosne” poražena je na gostovanju kod ekipe “Bosna” Mionica. Ekipa iz Tojšića je na 10 mjestu, a ekipa “Bosna” na 15 mjestu na tabeli. U narednom kolu “Sloga” ide u goste ekipi “Lokomotiva” Miričina, a “Bosna”

Srebreničanin pod grbom Njemačke nastavio uspješnu karijeru

Written by | 18. Marta 2018. | Komentari isključeni za Srebreničanin pod grbom Njemačke nastavio uspješnu karijeru
Abdulnaser Delalić je mladić koji je bio reprezentativac BiH u boksu, sudionik brojnih turnira na lokalnom i međunarodnom nivou, sudionik Evropskog prvenstva u Bugarskoj, osvajač titule prcaka Balkana Global Boxing Union. Na bokserskoj priredbi u Kelnu vratio se na pobjedničke staze pod vodstvom trenera Renea Badena. Keln će mu biti baza za treninge, jer je svoju profesionalnu boksersku karijeru odlučio nastaviti boreći se pod zastavom Njemačke. “U Njemačkoj sam već tri-četiri mjeseca, boravim u Kelnu. Uslovi su mi fenomenalni, učim, radim da budem što bolji”, kazao je za N1. Inače, rodom je iz Srebrenice, a odrastao je u Sarajevu. “Srebrenica je posebna priča, pakao sam preživio sa majkom i bratom. 1995. smo izbjegli u Vogošću. Tu sam počeo sam da se

Juve oslabljen u Torinu: Pjanić ne igra protiv Reala

Written by | 16. Marta 2018. | Komentari isključeni za Juve oslabljen u Torinu: Pjanić ne igra protiv Reala
Evropska fudbalska federacija (UEFA) potvrdila je datume odigravanja susreta četvrtfinala Lige prvaka. Sevilla i Bayern, odnosno Juventus i Real Madrid igrat će 3. i 11. aprila, a 4. i 10. aprila na rasporedu su okršaji Barcelone i Rome, te Liverpoola i Manchester Cityja. Stara dama će u prvom duelu protiv Kraljeva biti oslabljena. U Torinu neće igrati suspendovani Miralem Pjanić i Medhi Benatija. – Suspenzije Pjanića i Benatiji? Postoje veći problemi od toga… – rekao je potpredsjednik Pavel Nedved, dodavši: – Počinjemo s 0:0 i idemo dati sve od sebe da prođemo. S dvije utakmice imamo veće šanse za prolaz. Drugačije je nego finale u Cardiffu. Radi se o ekipi koja je osvojila dvije Lige prvaka zaredom, a impresionirali su me u Parizu. Pjanić će biti na raspolaganju stručnom