NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Slavlje bh. rukometaša u Švicarskoj, odluka u Tuzli

Written by | 11. Januara 2018. | Komentari isključeni za Slavlje bh. rukometaša u Švicarskoj, odluka u Tuzli
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u St.Gallenu pobijedila je selekciju Švicarske sa 24:21 (12:12) u predzadnjem susretu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godiune u Danskoj i Njemačkoj. Iako oslabljeni neigranjam tojice standardnih reprezentativaca, izabranici selektora Bilala Šumana velikom pobjedom nad favoriziranim domaćima došli su na korak do plasmana u baraž za koji im je potrbena pobjeda ili nerješen rezultat u revanšu koji je će se igrati za tri dana u tuzlanskom Mjedanu. Bh. rukometaši odlično su otvorili susret. Poveli smo golovima Vegara i Vranjaša, a dobrom igrom u odbrani uspjeli smo da održavamo prednost sve do do 11. minute, kada su domaćini serijom 0:3 uspjeli da preokrenu rezultat dođu do prvog vodstva. Nakon što je rezultat još dva

Semir Musić na korak od Zrinjskog

Written by | 10. Januara 2018. | Komentari isključeni za Semir Musić na korak od Zrinjskog
Bivši omladinski reprezentativac BiH Semir Musić, kako sada stvari stoje, ponovo će igrati u Premijer ligi BiH. Nakon što se razišao sa švicarskim Grasshopperom, Musić se našao na radaru nekoliko klubova iz BiH. Kako saznaju “Sportske.ba”, ovaj veznjak najbliži je prelasku u Zrinjski, a član mostarskog tima mogao bi postati već do kraja sedmice. Musić bi sa Zrinjskim trebao potpisati višegodišnji ugovor. On će tako imati priliku igrati u jednom od najboljih klubova iz BiH, dok će Zrinjski imati mogućnost da unovči njegove papire u slučaju inostranih ponuda. Semir Musić svoju karijeru započeo je u Slobodi te je jedan od najmlađih debitanata u historiji tuzlanskog kluba. U BiH je nastupao još za Zvijezdu iz Gradačca te Travnik. (N.S./Sportske.ba)

Škola mladih talenata: Na turnir u Njemačku putuju i dječaci iz Kalesije

Written by | 10. Januara 2018. | Komentari isključeni za Škola mladih talenata: Na turnir u Njemačku putuju i dječaci iz Kalesije
Škola mladih talenata Bosne i Hercegovine već pet godina radi na promciji bosanksohercegovačkog nogometa i talentovanih igrača . Škola mladih talenata koja okuplja dječake iz raznih klubova sa područja TK i ove godine uzet će učešće na turniru u Njemačkoj. Učešće na turniru osigurali su zahvaljujući dobrim igrama koje su pokazali ranijih godina. Do sada su nastupali samo sa selekcijom U-13, međutim ove godine na turniru će nastupiti i selekcija U-11. Mladi nogometaši U-11 selekcije imaju dodatnu odgovornost, a to je pokazati se u što boljem svjetlu kako bi i generacijama koje dolaze osigurali učešće u narednim godinama. Naime, ukoliko  neka od ekipa ne ostavi dobar utisak, prema riječima trenera Šefika Imamovića može dobiti “izlaznu kartu”. 13. i 14.

Odbojkaši OK “Bosna” počeli sa pripremama za nastavak sezone

Written by | 9. Januara 2018. | Komentari isključeni za Odbojkaši OK “Bosna” počeli sa pripremama za nastavak sezone
Odbojkaši OK “Bosna” u prvom dijelu Superlige osvojili su prvo mjesto na tabeli sa 100% učinkom, odnosno sa svim ostvarenim pobjedama. Cilj kalesijskog kluba jeste plasman u Premijer ligu. Igrama u prvom dijelu sezone su pokazali da imaju jaku želju za ispunjenjem pomenutog cilja što su pokazali i na terenu. Da su jako dobroj formi, odbojkaši su pokazali i time što su se plasirali u finale KUP FBiH. Kako bi u drugom dijelu sezone Superlige koja počinje 10.2.2018.godine nastavili tamo gdje su stali odnosno nastavili ostvarivati dobre rezultate, OK “Bosna” Kalesija počeo je sa pripremama. U prvoj utakmici dočekuju ekipu OK “Galeb” iz Brčkog  

FK “Bosna” Kalesija polovinom januara počinje pripreme za nastavak sezone

Written by | 9. Januara 2018. | Komentari isključeni za FK “Bosna” Kalesija polovinom januara počinje pripreme za nastavak sezone
FK “Bosna” Kalesija takmiči se u Drugoj ligi FBiH grupa Sjever. U prvom dijelu sezone, kalesijski klub zauzeo je 14 mjesto sa ukupno 15 osvojenih bodova. FK “Bosna” susreo se sa mnogim problemima, na početku sezone ostali su i bez trenera. Problemi su bili kako u gostujućim utakmicama tako i utakmicama igranim na domaćem terenu. Međutim, uspjeli su osvojiti dovoljan broj bodava kako bi pobjegli sa začelja tabele i iz zone ispadanja. U drugom dijelu sezone momci će pokušati osigurati ostanak u ligi, te pokušati osvojiti što bolji plasman. Kako bi bili spremni za drugi dio sezone 2017/2018 Druge lige FBiH , jučer je zasjedao Upravni odbor pomenutog kluba te je dogovoreno da će se prozivka igrača održati 12.1.2018.godine(petak) , a prvi trening 14.1.2018.godine

Ahmetović: Želim svoju karijeru završiti u Sarajevu, zavolio sam ovaj grad i klub

Written by | 8. Januara 2018. | Komentari isključeni za Ahmetović: Želim svoju karijeru završiti u Sarajevu, zavolio sam ovaj grad i klub
Nakon Marka Mihojevića i Bojana Pavlovića, još jedan jako važan igrač FK Sarajevo potpisao je novi ugovor i produžio svoju vjernost klubu. Naime, u jutarnjim satima , najbolji strijelac jesenjeg dijela prvenstva, Mersudin Ahmetović, potpisao je novi, dvogodišnji ugovor sa FK Sarajevo, te ostaje član  do 30.6.2020. godine. “Drago mi je što sam produžio svoj ugovor. Mogu reći da sam zaista motivisan i želim pružati što bolje partije u nastavku sezone. Koristim priliku da se zahvalim klubu na ukazanom povjerenju, kojeg ću, vjerujem, opravdati.”, rekao je Ahmetović, dodavši: “Osjećam se zaista lijepo u Sarajevu, zavolio sam ovaj grad, ljude, klub i drago mi je što nastavljamo saradnju. Iza nas je jedna dobra polusezona i nadam se da ćemo iskoristiti ove

Na Izboru sportiste godine BiH, specijalna nagrada za Ernu Sinanović?

Written by | 8. Januara 2018. | Komentari isključeni za Na Izboru sportiste godine BiH, specijalna nagrada za Ernu Sinanović?
Erna Sinanović odbojkašica koja je svojim umijećem na terenu osiguravala pobjede ŽOK “Bosna”, OK “Kula” Gradačac, OK “Polo” kao i reprezentaciji Bosne i Hercegovine, život je izgubila 3.1.2018. godine. u saobraćajnoj nesreći. Vijest o smrti jedne od najboljih odbojkašica pogodila je ne samo Kalesiju, nego i cijelu Bosnu i Hercegovinu. Mnogi mediji su prenijelu ovu itekako tužnu vijest za bh.sport, za našu Kalesiju. Ostali smo bez vrhunske odbojkašice, ali i bez osobe koja je bila oslonac i podrška mladim igračicama. Kako nezvanično saznajemo, Muhamed Bikić član Organizacionog odbora i potpredsjednik Žirija 73. Izbora sportiste godine i sportske ekipe za 2017., u organizaciji Sportskog saveza u BiH, predložit će da specijalnu nagradu

Prosinečki predstavljen u Sarajevu: Za turneju u SAD-u ću pozvati igrače iz mlade reprezentacije i domaće lige

Written by | 6. Januara 2018. | Komentari isključeni za Prosinečki predstavljen u Sarajevu: Za turneju u SAD-u ću pozvati igrače iz mlade reprezentacije i domaće lige
Novi selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki danas je zvanično predstavljen u Sarajevu. “Čast mi je što sam izabran za novog selektora, pogotovo pred sljedeće kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Za ova dva dana sam dobio jako puno poziva i razgovarao sam o onome što slijedi. Nadam se da ćemo sarađivati što je bolje moguće, a ja ću dati sve od sebe da BiH ode na veliko takmičenje kao što je Evropsko prvenstvo”, rekao je Prosinečki na press konferenciji u hotelu Evropa. Hrvatski stručnjak dodao je kako će spisak igrača za mečeve u SAD-u biti uskoro poznat. ”Najvjerovatnije ću zvati igrače iz mlade reprezentacije i Premijer lige. Ovih dana ćemo i razgovarati sa selektorom mlade reprezentacije. Zato sam i došao da vidim koji

Ahmetović odlučio gdje će nastaviti karijeru

Written by | 6. Januara 2018. | Komentari isključeni za Ahmetović odlučio gdje će nastaviti karijeru
Kalesijac Mersudin Ahmetović je donio definitivnu odluku gdje će nastaviti karijeru. Najbolji strijelac Premijer lige proteklih sedmica je primio nekoliko poziva iz inostranstva, htjeli su ga u Koreji i Grčkoj, ali je “devetka” Sarajeva odlučila ostati na Koševu. Posljednjih dana intenzivirani su kontakti sa grčkim klubovima Lamia i PAS Giannina, trebala je i stići ponuda u Titovu 38b, ali za tim neće biti potrebe. Ahmetović je odlučio da i dalje nosi bordo dres te će sljedeće sedmice potpisati novi ugovor sa Sarajevom. Ovaj 32-godišnjak je na Koševo stigao u ljeto 2016. godine te u potpunosti opravdao status pojačanja. Nakon ostanka Elvisa Sarića i Ahmetovićeva odluka će sigurno obradovati trenera Husrefa Musemića obzirom da su veznjak i napadač ključne karike u taktičkim

U Slobodi tvrde: Krpić nije slobodan igrač, može ići pod jednim uvjetom

Written by | 5. Januara 2018. | Komentari isključeni za U Slobodi tvrde: Krpić nije slobodan igrač, može ići pod jednim uvjetom
Napadač Slobode Sulejman Krpić nije slobodan igrač, jer ga ugovor sa klubom veže do 2019. godine, tvrde u tuzlanskom premijerligašu nakon vijesti da će ovaj igrač karijeru nastaviti u Makedoniji. Predsjednik Senad Mujkanović kaže za Fenu da je Sloboda prošle godine od AIK-a iz Štokholma Krpićev ugovor otkupila za 50.000 eura. – Mi smo otkupili Krpićev ugovor i obavezali smo se da ćemo Šveđanima dug izmiriti u tri rate. Odmah smo platili 10.000 eura, u ovom mjesecu stiže druga rata od 20.000 eura, a u januaru iduće godine treća u istom iznosu. Ako Krpić želi otići iz Slobode, on ili njegov budući klub moraju preuzeti otpatu duga prema AIK-u – kaže Mujkanović. Podsjeća, međutim, da je Krpić zakasnio da se za Slobodu registruje u roku koji je odredio Fudbalski