NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Počinje nova sezona u Drugoj ligi FBiH: Kalesijski derbi u 3.kolu

Written by | 16. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Počinje nova sezona u Drugoj ligi FBiH: Kalesijski derbi u 3.kolu
Utakmicama koje će se igrati u danima vikenda počinje 2019/2020 sezona Druge lige FBiH grupa Sjever. Prošla sezona bila je teška za kalesijske klubove “Bosnu” i “Slogu” koji su ipak obezbijedili ostanak u ligi. Kako bi što spremniji ušli u novu sezonu u obje ekipe izvršeno je nekoliko izmjena, “Sloga” ima i novog trenera. Na kormilu kluba iz Tojšića je nakon tri godine “odsustva” ponovo Šefik Imamović. Bilo je i promjena u igračkom kadru. “Ostalo je nekoliko tih starijih iskusnijih igrača. Veliko zadovoljstvo da je u ekipi ostao Amel Fejzić kapiten ekipe, koji meni sigurno može biti desna ruka i naravno ostali igrači koji su izborili da “Sloga” sačuva status drugoligaša. Bilo je tu nekih neplanskih

Košarkaški klub Živinice organizuje prvi “Showcase Živinice”

Written by | 15. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Košarkaški klub Živinice organizuje prvi “Showcase Živinice”
Mladi ste, ambiciozni, želite svoju košarkašku karijeru nastaviti u zdravom sportskom kolektivu, igrajući u seniorskom sastavu KK ŽIVINICE. Čekamo vas na 1. SHOWCASU-ŽIVINICE 2019.Petak, 23.8.2019.godine, GRADSKA SPORTSKA DVORANA ŽIVINICE. PLAN TRENINGA:– 8:30 sati okupljanje igrača.– 1.trening počinje u 9:00 sati – 2.trening počinje u 15:30 sati Prijave i informacije na telefon 065320390, 061290985, mail: zivinicekk@gmail.com, fb stranicu Kluba. Uprava KK Živinice

Turnir u odbojci na pijesku 18. augusta 2019. godine

Written by | 15. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Turnir u odbojci na pijesku 18. augusta 2019. godine
Neformalna grupa građana “Komšiluk” organizuje turnir u odbojci na pijesku. Turnir će se održati 18.8.2019. godine, na stadionu FK “Mladost 78” (Vukovije Donje), sa početkom u 10:00 sati. Kotizacija po ekipi iznosi 20 KM. Sav novac od kotizacije ide u nagradni fond. Prijave ekipa traju do 15. 8. 2019. godine. Sponzor turnira je Fondacija tuzlanske zajednice. Sve dodatne informacije možete dobiti poziom na broj 062/646-977, Dženan ili na 061/576-489, Alen.

SFK 2000 Sarajevo: U utakmici protiv Islanđanki Fadila Mujkić igrala od prve minute

Written by | 14. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za SFK 2000 Sarajevo: U utakmici protiv Islanđanki Fadila Mujkić igrala od prve minute
Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo porazom u Trening centru NSBiH u Zenici oprostile su se od ovosezonske Lige prvaka. Bolja od njih je bila ekipa islandskog Breidablika i to sa 3:1. Pitanje pobjednika je gotovo bilo riješeno nakon prvih 45 minuta, pošto su Islanđanke na odmor otišle s prednošču od 2:0. Prvo je Islanđanke u vodstvo dovela Thorvaldsdottir u 18. minuti, a na 2:0 je povisila Envera Hasanbegović autogolom u 30. minuti susreta. Za 3:0 je pogodila Thorvaldsdottir kada je postigla svoj drugi gol na utakmici u 82. minuti, a utješni pogodak za predstavnice BiH postigla je u 88. minuti Tamara Bojat. Breidablik je tako slavio te osigurao prvo mjesto na ovom kvalifikacionom turniru Lige prvaka održanom u Zenici. Tako se islandski klub plasirao i u završnicu

Odigrana prijateljska utakmica između FK “Bosna” i FK “Tuzla City”

Written by | 14. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Odigrana prijateljska utakmica između FK “Bosna” i FK “Tuzla City”
Jučer je odigrana prijateljska utakmica između FK “Bosna” Kalesija i FK “Tuzla City”. Tuzlaci su bili izuzetno raspoloženi i raspucani jer svaki od njih se želio nametnuti Stručnom štabu za naredne mečeve pa su slavili sa visokih 6:1. Na golu je bio Fejzić, ispred njega Šarčević, Musić, Hasanbegović i Kovčić, u vezi Karjašević, Stjepanović i Hadžanović, na krilnim pozcijama Burić i Crnkić te u vrhu napada Ramić. Upravo je ovaj posljednji zabio prva dva gola. Treći je djelo Crnkića iz penala kojeg je i sam izborio a tačku na “i” u prvom dijelu stavio je Hasanbegović i to glavom nakon kornera. Domaćin je uspio do počasnog gola pa je prvi dio okončan sa 4:1. U nastavku susreta priliku su još dobili Mujić i Mešinović,

Amel Tuka predvodi reprezentaciju Evrope u dvomeču protiv Amerike

Written by | 13. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Amel Tuka predvodi reprezentaciju Evrope u dvomeču protiv Amerike
Najbolji bh. atletičar Amel Tuka, na osnovu rezultata u 2019. godini, izabran je u reprezentaciju Evrope koja će 9. i 10. septembra imati dvomeč protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država. Duel Amerike i Evrope će biti održan u Minsku (Bjelorusija), a Evropska atletska federacija bh. atletičaru ukazala je veliku čast pozivom za učešće u utrci na 800 metara. Tuka je trenutno najbrži Evropljanin na 800 metara i glavna je uzdanica Evrope u ovoj disciplini u borbi protiv Amerikanaca. ”Ovo je velika čast za mene, ali i velika odgovornost da se dokažem u dvomeču protiv Amerikanaca. Presretan sam zbog poziva u selekciju Evrope, pogotovo što sam postao prvi atletičar iz Bosne i Hercegovine koji je izabran u ovu reprezentaciju. Također, ovaj dvomeč će

Bh. reprezentativac Sani Čampara potpisao za tuzlansku Slobodu

Written by | 8. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Bh. reprezentativac Sani Čampara potpisao za tuzlansku Slobodu
Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Sani Čampara potpisao je ugovor s bh. prvoligašem Omladinskim košarkaškim klubom Sloboda iz Tuzle. Čampara je za tuzlanski tim potpisao jednogodišnji ugovor, a kako je kazao Feni, na povratak iz Španije u BiH se odlučio nakon odličnog ciklusa s reprezentacijom BiH u Kini i želje za većom minutažom. “Zadovoljan sam mojim nastupima u Kini, mislim da sam igrao na visokom nivou i imao dobru minutažu. Nakon toga sam dobio nekoliko ponuda iz Španije, ali odlučio sam se za Slobodu jer se nadam većoj minutaži na terenu. Tek mi je 20 godina i cilj mi je da igram što više”, objasnio je košarkaš. Ekipa Slobode pod vodstvom trenera Josipa Pandže okupit će se 15. augusta i započeti pripreme za novu

Nogometašice SFK 2000 danas počinju kvalifikacije za Ligu prvaka: U promotivnom videu i Kalesijke

Written by | 7. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Nogometašice SFK 2000 danas počinju kvalifikacije za Ligu prvaka: U promotivnom videu i Kalesijke
Nogometašice SFK 2000. Sarajevo današnjom utakmicom protiv makedonske ekipe Dragon 2014. u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici počinju nastup na kvalifikacionom turniru grupne faze Lige prvaka za žene.Aktualni prvak Bosne i Hercegovine domaćin je turnira Prve kvalifikacione grupe, na kojem još igraju Breidablik (Island) i ASA Tel-Aviv University (Izrael). Pored Zenice, turnir će se igrati i na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu.  Prva prepreka na putu ka Ligi prvaka bit će makedonski prvak, a trenerica Samira Hurem smatra da njen tim može do bodova u tom susretu. U 2. kolu turnira SFK 2000. će 10. augusta igrati protiv ekipe ASA Tel-Aviv University, a u posljednjem, 3. kolu, 13. augusta protiv Breidablika. Sva tri susreta predstavnice

Nesuđeni bh. reprezentativac na doping testu ispao “trudan”

Written by | 2. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Nesuđeni bh. reprezentativac na doping testu ispao “trudan”
Da sportisti nerijetko pokušavaju varati na doping kontrolama nije ništa novo. Međutim, pokušaj američkog košarkaša D. J. Coopera ispao je više nego komičan. Naime, ovaj nesuđeni bh. reprezentativac i bivši igrač PAOK-a, Panathinaikosa i Monaca pokušao je podvaliti urin druge osobe, a test je pokazao da je 28-godišnji Amerikanac, ni manje ni više nego trudan. Istražitelji su proveli istragu, a košarkašu prijeti kazna. Prije šest godina prijavio se na NBA Draft, a kada ga klubovi nisu izabrali, nastavio je karijeru u Evropi. Prije nekoliko godina, trenirao je sa košarkaškom reprezentacijom Bosne i Hercegovine za koju je trebalo da igra, ali je pobjegao sa priprema i više nije htio da se vrati. (Izvor: Faktor.ba)

Musemić potvrdio da Ahmetović neće igrati protiv Slobode

Written by | 2. Avgusta 2019. | Komentari isključeni za Musemić potvrdio da Ahmetović neće igrati protiv Slobode
Fudbaleri Sarajeva u 3. kolu BHT Premijer lige BiH u subotu od 20.30 sati na Koševu će igrati protiv Slobode. Uz nedjeljni duel Željezničara i Zrinjskog ovo će biti jedan od najzanimljivijih mečeva ovog vikenda. – U utakmicu protiv Slobode ulazimo kao favoritu i od toga ne bježimo. Želimo ostvariti dobar rezultat kako bismo u dobroj atmosferu dočekali meč Evropske lige protiv BATE Borisova. Sloboda je dobro startala, iako imaju dosta novih igrača. Bez obzira na sve naše probleme, učinit ćemo sve da ovaj meč riješimo u svoju korist – kazao je Husref Musemić, trener FK Sarajevo. Strateg Bordo tima govorio je i o igračkom kadru, potvrdivši da će na Tuzlake krenuti bez najboljeg strijelca ekipe iz prošle sezone. – U odnosu na meč protiv Čelika iz tima