NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Memorijalni malonogometni turnir “Nesib Malkić” počinje 18.juna

Written by | 13. Juna 2018. | Komentari isključeni za Memorijalni malonogometni turnir “Nesib Malkić” počinje 18.juna
U ponedjeljak, 18 juna 2018.godine , u Dubravama Gornjim  počinje 22. memorijalni malonogometni turnir “Nesib Malkić”, a koji se organizuje u čast poginulog heroja narodnooslobodilačkog rata u BiH, komandira 210. brigade, Nesiba Malkića. Na turniru sa bogatom tradicijom očekuje se veliki broj prijavljenih ekipa i sportista. Broj ekipa je neograničen i svi su oslobođeni plaćanja kotizacija. Ekipe koje dolaze izvan područja Tuzlanskog kantona, moći će svoje utakmice odigrati u toku jednog dana. Predviđeni nagradni fond 22. Memorijalnog malonogometnog turnira “Nesib Malkić” je 4000 KM. Turnir  započinje grupnom fazom. Minimalan broj članova u ekipi je šest (6), a ekipa na terenu u igri može imati maksimalno 5 igrača i jednog golmana. Izvlačenje grupa, prema

Kalesijka Alma Kamerić igrala od prve minute u utakmici sa Kazahstanom

Written by | 13. Juna 2018. | Komentari isključeni za Kalesijka Alma Kamerić igrala od prve minute u utakmici sa Kazahstanom
Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je  u Trening centru NS/FS BiH u Zenici od Kazahstana sa 0:2 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. Prvu priliku imala je Lidija Kuliš već u 4’ kada je šutirala sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola. Mejrema Medić je nakon dodavanja Kuliš u 17’ uspjela da stvori sebi poziciju za šut iskosa sa lijeve strane protivničkog šesnaesterca, ali nije zahvatila loptu na najbolji način i ona je završila u rukama golmanice Kazahstana Oksane Zheleniyak. Gošće do prednosti dolaze u 33’. Kamila Kulmagambetova je izvela slobodan udarac sa lijeve strane, a Amira Spahić je glavom sa peterca preusmjerila loptu u sopstvenu mrežu za 0:1. U drugom poluvremenu bh. tim je imao blagu terensku

Počele prijave za treći malonogometni turnir “Tom Cat”

Written by | 12. Juna 2018. | Komentari isključeni za Počele prijave za treći malonogometni turnir “Tom Cat”
Treći malonogometni turnir “Tom Cat” igra se od 8.jula dom 22.jula tekuće godine. Prijave za turnir su u toku, a više informacija možte dobiti na broj 061/029-029. Kotizacija iznosi 150KM, a ukupni nagradni fond je 6.000KM. Broj ekipa je ograničen, odnosno 32 ekipe mogu se prijaviti za učešće na pomenutom turniru. Do sada je turnir koji se igra na poligonu u Kikačima privlačio pažnju sportistima, ljubiteljima fudbala te je svake godine bio veliki broj ekipa zainteresovanih za učešnje na istom. Zbog toga organizatori se nadaju da će isti slučaj biti i ove godine. Izvlačenje parova je 6.jula u 19:00 sati u prostorijama FK “Mladost” Kikači. Turnir se igra po futsal pravilima. Organizatori pozivaju sve zainteresovane da se prijave, da zajedno uživaju igrajući

Nove medalje za kalesijske karatiste

Written by | 12. Juna 2018. | Komentari isključeni za Nove medalje za kalesijske karatiste
Proteklog vikenda kalesijski karatisti uzeli su učešće na dva turnira. Na turniru međunarodng karaktera pod nazivom “Novogradski dani u Sarajevu” . Karate klub “Bosna” -Kalesija predstavljalo je  četiri takmičara koji su osvojili 5 medalja, 1 srebrenu i 4 bronzane Srebro je osvojila Huremović Sara borbe -35 kg Bronzane medalje osvojili su: Jahić Amar kadet -57 kg borbe Jahić Amar juniori -55 kg Halilović Almina kadetkinja -47 kg Sara Huremović kate djevojčice 2006g. Na turniru u Bijeljini u konkurenciji 54 kluba i 604 takmičara nastupale su tri takmičarke iz KK”Bosna” Kalesija  u 4 kategorije i osvojili tri medalje, dvije srebrene i jednu bronzanu Srebro su osvojile:  Hasanović Ejla borbe djevojčice 11 g. -40 kg. Amila Imamović borbe

Ćivić novi fudbaler Slobode

Written by | 9. Juna 2018. | Komentari isključeni za Ćivić novi fudbaler Slobode
Muharem Ćivić novi je fudbaler tuzlanske Slobode, potvrđeno je za Sportske.ba. Ćivić se nakon nekoliko sezona ponovo vraća na Tušanj, gdje je prošao sve omladinske selekcije. U Slobodu dolazi kao jedan od najboljih igrača Prve lige FBiH, a u protekloj sezoni bio je najbolji fudbaler Zvijezde iz Gradačca. On se pojavio na današnjoj prozivci kluba.

FOTO/Otvoren 9. Respect kup: Više od 600 dječaka i djevojčica tokom vikenda okupit će se na stadionu u Kalesiji

Written by | 9. Juna 2018. | Komentari isključeni za FOTO/Otvoren 9. Respect kup: Više od 600 dječaka i djevojčica tokom vikenda okupit će se na stadionu u Kalesiji
U organizaciji Škole fudbala Respect danas u 12:00 sati  otvoren je 9. po redu Respect kup koji okuplja dječake i djevojčice iz cijele Bosne i Hercegovine, a ove godine pridružila se i ekipa iz Loznice.  Kup se održava pod sloganom “Budi i ti RESPECT”. Prvog dana će nastupati selekcije sa fudbalerima uzrasta 2006., 2008. i 2010., dok će u nedjedlju igrati dječaci i djevojčice rođene  2007. i 2009.godine Na gradskom stadionu u Kalesiji okupio veliki broj dječaka i djevojčica zaljubljenika u nogomet, a tokom vikenda očekuje se da će ukupan broj mladih nada bh. fudbala biti viši od 600. Dječaci i djevojčice u 9 sati počeli su igrati prve utakmice, neki su poslije istih bili sretni a neki i ne jer nisu očekivali poraz, međutim kako na svečanom otvaranju u ime

Azmir Husić, alfa i omega Sloge: Igrat ćemo na Tušnju, želimo u vrh bh. fudbala

Written by | 8. Juna 2018. | Komentari isključeni za Azmir Husić, alfa i omega Sloge: Igrat ćemo na Tušnju, želimo u vrh bh. fudbala
Prije desetak godina njemački Hoffenheim bio je apsolutno najveće iznenađenje njemačkog, ali i evropskog fudbala. Klub iz Sinsheima, sela koje broji 3.200 stanovnika, a u čijem dresu su briljirali naši fudbaleri Sejad Salihović i Vedad Ibišević, dugo je predvodio tabelu Bundeslige. Hoffenheimov finansijer je Dietmar Hopp, jedan od najbogatijih Nijemaca, čija je firma SAP treća po veličini softverska kompanija u svijetu, a Hoppovo se bogatstvo procjenjuje više od šest milijardi eura. Iako je apsurdno uspoređivati, nešto slično “rađa” se jednom tuzlanskom naselju. Simin Han, naseljeno mjesto u općini Tuzla, koji prema posljednjem popisu broji 2.621 stanovnika, odnedavno ima premijerligaša koji se zove Sloga. A Slogin finansijer je Azmir Husić, popularno zvani

Trener živiničkog RK “Konjuh” Žikica Milosavljević napustio klub

Written by | 8. Juna 2018. | Komentari isključeni za Trener živiničkog RK “Konjuh” Žikica Milosavljević napustio klub
Žikica Milosavljević više nije trener RK Konjuh Živinice, potvrdio je to za Kameleon srbijanski trener koji je sa Stolarima postigao dobre rezultate. Iako je sa Konjuhom imao važeći ugovor još jednu sezonu, Milosavljević otkriva kako mu je uprava kluba iz Živinica ponudila smanjenje plaće i to, kako kaže, zbog loše finansijske situacije. “Kažu da su zadovoljni mojim radom, ali ne i rezultatom koji smo ostvarili. Ja sam napravio plan i program za narednu sezonu, a uprava pored toga nije mogla da mi obeća da će dovesti određena pojačanja koja sam tražio. Na kraju smo se sporazumno rastali, mada imam ugovor i mogao sam da imam potraživanja. Rekao sam da to neću učiniti, da mi se do kraja izmire obaveze i da smatramo obostrano da je saradnja završena. Žao mi je,

Zahvaljujući ministru Ramiću KVB “Prison Break” dobio novu opremu

Written by | 7. Juna 2018. | Komentari isključeni za Zahvaljujući ministru Ramiću KVB “Prison Break” dobio novu opremu
Ministar raseljenih osoba i izbjeglica Edin Ramić 15.aprila 2018.godine posjetio je KVB “Prison Break”. Tom prilikom ministar je predstavnicima kluba obećao pomoć i vidu opreme sa kojima je i potpisao ugovor. Jučer, obećanje je ispunjeno.  Rekviziti i druga oprema stigli su u prostorije kluba iz Hrasna Gornjeg. Klub okuplja djecu iz pomenutog mjesta kako bi imali mjesto za kvalitetno provođenje slobodnog mjesta, za druženje i razvijanje talenta. Počeli su trenirati u prostoriji zastrtoj starim tepisima. Zahvaljujući treneru Feridu Hodžiću i nekolicini mladih ljudi klub je zaživio a uz pomoć dobrih ljudi sve više napreduje. U relativno kratkom roku ostvarili su zapažene rezultate, a nova oprema svakako će im olakšati treninge i doprinijeti njihovom kvalitetu a

Odbojkaš Ahmet Omerović na spisku selektora kadetske reprezentacije BiH

Written by | 7. Juna 2018. | Komentari isključeni za Odbojkaš Ahmet Omerović na spisku selektora kadetske reprezentacije BiH
Na adresu OK “Bosna” Kalesija stigao je poziv za reprezentaciju još jednog igrača. Ovog puta poziv za kadetsku reprezentaciju dobio je Ahmet Omerović. Ahmet se odbojkom bavi već tri godine, a sve vrijeme radio je sa trenerom Jasminom Požegićem “Ahmet važi za jednog od najtalentovanijih mladih igrača. Jako je vrijedan. Na treninzima i utakmicama pokazuje jaku želju za uspjehom pa mi je drago da je selektor kadetske reprezentacije prepoznao to i da mu je uputio poziv”-kazao je Jasmin Požegić Ovaj poziv još jedan je dokaz da Kalesija ima talentovane odbojkaše koji će nastaviti ispisivati historiju i koji će u budućnosti donositi radost navijačima, kakvu su donijeli odbojkaši plasiravši se u Premijer ligu BiH Ahmet Omerović rodjen je 27.5.2001 god, živi