NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Archive: Sport Subscribe to Sport

Bosna dočekuje Odžak, Sloga gostuje u Mionici

Written by | 5. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Bosna dočekuje Odžak, Sloga gostuje u Mionici
Ovog vikenda na rasporedu su prvenstvene utakmice 8. kola Druge lige FBiH „Sjever“. Fudbaleri kalesijske Bosne će ugostiti ekipu Odžaka. Bosna je trenutno osma na tabeli sa 10 bodova, dok je Odžak četvrti sa 14 bodova. Utakmica Bosna Kalesija – Odžak igra se danas, u subotu, 05.oktobra na Gradskom stadionu u Kalesiji sa početkom u 15:30 sati. Dan kasnije Sloga iz Tojšića će gostovati kod Bosne u Mionici. Fubaleri iz Mionice se nalaze na trećoj poziciji na tabeli sa 15 bodova, dok je Sloga pretposljednja sa 4 boda. Pet utakmica ovog kola igra se danas, dok su preostala tri susreta na rasporedu sutra. Sve utakmice počinju u 15:30 sati. Parovi 8.kola: Danas (subota, 05.oktobar) igraju: Radnički Lukavac–Gradina Srebrenik _:_Lokomotiva Miričina–Svatovac

Tuka: Kada sam došao na tlo moje BiH emocije su proradile

Written by | 4. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Tuka: Kada sam došao na tlo moje BiH emocije su proradile
Svjetski viceprvak svijeta u atletici u discplini 800 metara, Amel Tuka, sletio je u Sarajevo. Po dolasku na naš aerodrom, Tuka se obratio medijima, a na početku press konferencije bio je pod velikim emocijama. “Prije svega da se svima zahvalim na ovakvoj dobrodošlici. Od samo sljetanja aviona tu je neki drugi osjećaj koji sam doživio. Kada sam došao na tlo moje BiH emocije su proradile. Vidjeli ste sve šta se desilo. Rekao sam da u Dohu idem spreman. Znao sam da ću se vratiti u sami vrh. Evo tu sam gdje mi je stvarno mjesto. Znam da sam napravio veliku stvar. Sad je medalja još sjajnija nego u Pekingu. U Pekingu sam imao jak pritisak, a ovaj put je bilo drugačije. Bio sam dobar, ali niko me stavljao među kandidate za medalju, to mi je prijalo”, rekao je Tuka, pa zatim nastavio: “Stvarno

Dilaver odustao od nastupa za Bosnu i Hercegovinu, Hotić čeka FIFA-inu odluku

Written by | 3. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Dilaver odustao od nastupa za Bosnu i Hercegovinu, Hotić čeka FIFA-inu odluku
Štoper zagrebačkog Dinama Emir Dilaver odustao je od nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, dok Mariborov veznjak Dino Hotić čeka odluku FIFA-e, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH. “Kontinuirano poduzimamo sve aktivnosti oko rješavanja sportskog državljanstva svakog nogometaša koji bi mogao dobiti šansu da nastupa za naš nacionalni tim. Kad je riječ o konkretnim slučajevima, NS BiH je završio kompletnu pravnu proceduru te svu dokumentaciju proslijedio FIFA-i, koja će donijeti konačnu odluku o promjeni sportskog državljanstva slovenačkog igrača Dine Hotića”, poručili su iz krovne kuće bh. nogometa. Savez je istovremeno radio i na rješavanju statusa Dilavera koji je dobio sve potrebne instrukcije u pravcu rješenja istog pitanja.

Danas finale Radničkih sportskih igara

Written by | 3. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Danas finale Radničkih sportskih igara
Jučer su odigrane utakmice polufinala Radničkih sportskih igara Općine Kalesija. Ekipa Doma zdravlja pobjedu je slavila protiv ekipe Veterinarske stanice nakon boljeg izvođenja penala i time se plasirala u finale pomenutog takmičenja. U drugoj polufinalnoj utakmici slavila je ekipa MIZ Kalesija koja je rezultatom 5:1 bila bolja od ekipe Acordinga. U finalu igraju ekipe Doma zdravlja i MIZ Kalesija, dok se utakmicu za treće mjesto igraju Veterinarska stranica i Acording. Prema dobivenim informacijama finale će se igrati, ukoliko vrijeme dozvoli, danas u 17:30 sati.

Poznat termin odigravanja prijateljske utakmice “Bosna” – “Željezničar”

Written by | 3. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Poznat termin odigravanja prijateljske utakmice “Bosna” – “Željezničar”
Ljubitelje fudbala u Kalesiji uskoro očekuje pravi fudbalski spektakl. U Kalesiju stiže FK Željezničar iz Sarajeva, koji će odigrati prijateljsku utakmicu protiv FK Bosna iz Kalesije.    Utakmica Bosna – Željezničar će se odigrati u nedjelju, 13.oktobra, na Gradskom stadionu u Kalesiji, sa početkom u 15 sati.   S obzirom da se u tom periodu neće igrati utakmice „Premijer“ lige BiH, zbog nastupa reprezentacije BiH u kvalifikacijama za EP, fudbaleri Željezničara će prvenstvenu pauzu iskoristiti da prije Kalesije odigraju pripremnu utakmicu u Orašje. Tokom dvodnevnog boravka Željezničara u Kalesiji planiran je niz aktivnosti.   „Željezničar dolazi u Kalesiju u subotu, 12.oktobra u večernjim satima, gdje će prenoćiti. Dan kasnije, u nedjelju,

RSI: Polufinalne utakmice

Written by | 2. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za RSI: Polufinalne utakmice
Nakon odigranih utakmica četvrtfinala Radničkih sportskih igara u kojima su se sastale ekipe MiZ Kalesija i Picerije Est, Doma zdravlja te ekipe Veterinarske stanice i Pola odnosno Acordinga i OU Općine Kalesija. U polufinale su se plasirale ekipe Doma zdravlja, Veterinarske stanice, MiZ Kalesija i Acordinga. U polufinalu se sastaju Dom Zdravlja-Veterinarska Stanica osnosno Medzlis IZ-Acording . Prva utakmica se igra danas sa početkom u 17:00 sati.

Na Memorijalnom turniru “Hajrudin Mešić” učestvovali i članovi OKI Kalesija

Written by | 1. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Na Memorijalnom turniru “Hajrudin Mešić” učestvovali i članovi OKI Kalesija
U organizaciji Odbojkaškog kluba invalida „Drina“ Sapna u nedjelju je u sportskoj dvorani održan 22-i po redu Memorijalni turnir u sjedećoj odbojci. Turnir se igrao u čast i sjećanje na dijelo legendarnog komandanta Hajrudina Mešića. Na turniru učešće su pored domaćina, uzele i ekipe OKI Brčko, OKI Živinice, OKI Kalesija, a igralo se po principu svako sa svakim. “Najveći nam je motiv druženje, jer se dugo poznajemo i iz tog smo razloga tu. Zahvaljujemo se svima koji su uzeli učešće na bilo koji način, kako učesnicima tako i onima koji su dali finansijsku podršku”, kazao je Sabit Ahmetović, trener OKI “Drina” Sapna. Hajrudin Mešić, u ratnim danima poznat kao kapetan Hajro, rođen je 1. 1. 1959. godine u selu Srednja Trnova

Članovi KK “Bosna” Kalesija osvojili tri medalje na turniru u Sarajevu

Written by | 1. Oktobra 2019. | Komentari isključeni za Članovi KK “Bosna” Kalesija osvojili tri medalje na turniru u Sarajevu
Proteklog vikenda na turniru u Sarajevu ,,Maste Sarajevo” KK “Bosna” Kalesija je nastupao sa tri takmičara i osvojio tri medalje. Jahić Amar osvojio je zlato borbe juniori -76 kg, Hasanović Ejle osvojila je srebro borbe pionirke +50 kg,Huremović Sara srebro borbe pionirke -39 kg. “Kontinuitet pobjeda i osvajanje medalja ovo troje takmičara ostvaruje konstantno”, piše na tvaničnoj stranici kluba. Čestitke takmičarima na osvojenim medaljama.

Članovi KBV “Prison Break” osvojili 12 medalja na takmičenju u Doboju

Written by | 30. Septembra 2019. | Komentari isključeni za Članovi KBV “Prison Break” osvojili 12 medalja na takmičenju u Doboju
Članovi kluba borilačkih vještina “Prison Break” učestvovali su na takmičenju “Doboj Open”, koje je održano u Doboju. Klub je predstavilo 9 takmičara, a osvojeno je 12 medalja. Meris Mujkanović totalnom dominacijom u 2 kategorije osvojio 2 zlatne medalje.Ajla Hujdur, takodjer, 2 zlatne u dvije kategorije, završila nokautom u prvoj rundi.Tarik Hujdur 2 zlata u dvije kategorije, definitivno borba dana, mnogo teška, sa puno jakih udaraca sa obje strane, radila se dodatna runda koja je presudila u Tarikovu korist.Mahir Užičanin, izgubio u finalnoj borbi od predstavnika iz Rume, iskusnog reprezentativca Srbije, koji u svojoj karijeri ima preko 70 mečeva.Valjevac Fahrudin u jakoj borbi je izgubio od odličnog borca iz Brčkog.Esmin Hujdur pobijedio je

Sloga poražena kod kuće, Bosna na gostovanju u Poljicu

Written by | 30. Septembra 2019. | Komentari isključeni za Sloga poražena kod kuće, Bosna na gostovanju u Poljicu
Ovog vikenda odigrane su prvenstvene utakmice 7.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Sloga je kod kuće poražena od Prokosovića sa 2:3. Tojšićki fudbaleri su odlično otvorili utakmicu i golovima Mešića i Fejzića na poluvrijeme otišli sa 2:0. Međutim, u drugom dijelu susreta uslijedio je totalni preokret u kojem su gosti stigli do izjednačenja a potom i pobjede od 2:3. Bio je ovo peti poraz Sloge u ovoj sezoni. Fudbaleri Bosne iz Kalesije su poraženi na gostovanju kod Svatovca iz Poljica rezultatom 2:1. Svatovac je poveo golom sa jedanest metara, a  Bosna je golom Šljivića stigla do izjednačenja. Ipak, u finišu utakmice domaći su stigli do pobjedonosnog pogotka. Pored Prokosovića, bodova sa gostovanja donijeli su Bosna iz Mionice i Lokomotiva iz Miričine, dok