Kalesija 16°

Tojšićka Sloga hrabrom igrom izborila remi na Tušnju

Jučer je na Tušnju prijateljsku utakmicu odigrala Sloga iz Tojšića protiv domaćina Slobode. Gosti su dobro namučili Tuzlake i na kraju zasluženo izborili neriješen rezultat – 1:1.

Međutim, treba istaći da je na terenu praktički igrao kombinovani sastav Slobode uz jednog ili dva igrača iz prve postave. Igrači Sloge su to iskoristili, te su borbenom igrom pružili izuzetno jak otpor i tako napravili dobar posao.

Sloboda je povela nakon pola sata igre, a strijelac gola glavom bio je Smajić. Sloga je uspjela izjednačiti nakon desetak minuta u nastavku. Slabu reakciju u odbrani Crveno-crnih iskoristio je Fejzić.

Tuzlaci su do kraja pokušavali, ali je to sve bilo poprilično jalovo. Trener Jagodić poslije utakmice naravno nije bio zadovoljan igrom svog tima, dok je sa druge strane, trener Sloge, Enver Hukić istakao kako je ponosan na ovaj dostojan otpor njegovog tima.

Sloboda će svoju generalku pred početak sezone igrati u subotu protiv Mačve iz Šapca. Susret se igra na Tušnju od 17.30 sati, dok će Sloga u narednom pripremnom meču odmjeriti snage sa ekipom Mramora.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.