Tuga u Kikačima: Sloga nakon preokreta i penala prošla u četvrtfinale

Mladost iz Kikača danas nije uspjela ispisati historiju Kupa naše zemlje.

Oni su danas u osmini finala Kupa BiH odigrali 2:2 na svom stadionu protiv Sloge, a nakon penal serije u kojoj je bilo 7:6 za goste ispali su iz Kupa naše zemlje.

Igrala se peta minuta kada je Mladost iz Kikača došla do vodtsva. Grešku golmana Bodiroge i odbrane Sloge koristi Avdibašić i pogađa za 1:0.

U nastavku je Mladost propustila dvije sjajne prilike preko kapitena Semira Mujkanovića. Napadač domaćih nije imao sreće da savlda Bodirogu pa se na odmor otišlo vodstvom domaćih od 1:0.

U nastavku Mladosti je trebalo svega dvije minute da dođu do drugog gola. Mujakanović je asistirao, a Avdibašić pogađa za 2:0.

U 65. minuti sve je moglo biti gotovo. Mujkanović je proigrao Avdibašića. Strijelac dva gola za Mladost zlazi jedan na jedan sa golmanom Sloge ali umjesto mreže pogađa stativu. Sreća je okrenula leđa domaćem timu. Odmah u narednom napadu gostii dolaze do gola. Komarčević je pogodio za 2:1.

Do kraja utakmice gosti su bili mnogo bolji, pokušali su doći do poravnanja, a to im se isplatilo u posljednjoj minuti kada je za 2:2 ponovo pogodio Komarčević.

U penal seriji više sreće imali su gosti. Slavili su sa 7:6.

MLADOST KIKAČI – SLOGA 2:2

MLADOST KIKAČI: Glušac, Bečić, Selimović, Mujkanović, Avdibašić, Čehajić, Brkić, Hukić, Užičanin, Idrizović, Suljić.

SLOGA GORNJE CRNJELOVO: Bodiroga, Matović, Panić, Arnautović, Nikolić, Karaman, Komarčevoć, Lekanić, Delić, Mihajlović, Klasanović.