Kalesija 10°

Turska: Safet Sušić startao ubjedljivom pobjedom

Bosanskohercegovački fudbalski stručnjak i bivši selektor reprezentacije BiH Safet Sušić, koji je početkom mjeseca preuzeo turskog prvoligaša Alanyaspora, startao je sa pobjedom od 3:0 protiv ekipe Genclerbirligi iz Ankare, javlja Anadolu Agency (AA).

Alanyaspor je na domaćem terenu ugostila Genclerbirligi u sklopu 20. kola turske Spor Toto Super lige.

Ekipa Alanyaspora ofanzivno je ušla u utakmicu što je i urodilo plodom već u šestoj minuti, kada je Junior Fernandes postigao pogodak i doveo Alanyuspor u vodstvo.

U 45. minuti susreta Wagner Love pogađa za 2:0, a samo četiri minuta stiže i pogodak Emrea Akbabğ, koji pogađa za 3:0 i postavlja konačan rezultat utakmice.

Ekipa Alanyaspora trenutno se sa 21 bodom i utakmicom više nalazi na 13. mjestu tabele turskog prvenstva.