Kalesija 10°

Tuzla City nakon penala savladao Željezničar i prošao u polufinale Kupa BiH

Nogometaši Tuzla Cityja su pobijedili Željezničar nakon izvođenja penala i prošli u polufinale Kupa BiH. Susret na stadionu Tušanj je nakon 90 minuta završen rezultatom 1:1, a u šutiranju penala je glasio 3:2 za tuzlansku ekipu.Tuzla City je dominantno otvorio susret i u prvom poluvremenu lopta je bila većinom na polovini Željezničara.

City je prvi put zaprijetio kada je u 6. minuti Barišić šutirao pod prečku, ali je golman gostiju Bender dobro reagovao i odbranio njegov udarac.KUP BIHTok utakmice: Tuzla City – Željezničar 1:1 (3:2)

Plavi su se nakon pola sata oslobodili pritiska i u nekoliko navrata prišli golu Tuzlaka. U 35. minuti gosti su tražili penal nakon gužve pred golom Tuzla Cityja u kojoj je jedan igrač Cityja navodno igrao rukom, no sudija Sivac je samo odmahnuo rukama.

U samom finišu prvog poluvremena Željezničar je mogao do vodstva. Bekrić je ubacio iz kornera, Juričić je spustio za Čelikovića koji je šutirao preko gola.

City je poveo na samom startu drugog poluvremena. Igrala se 49. minuta kada je Mišić prošao po desnoj strani i ubacio, a Brkić je matirao Bendera i donio prednost domaćoj ekipi.

Nakon sat vremena igre Željezničar je stigao do poravnanja. Stevanović je izborio penal, a siguran sa bijele tačke bio je Bekrić za 1:1.

U 66. Željo je ponovo zaprijetio. Bekrić je centrirao s lijeve strane, Juričić šutirao glavom, a sjajni Muminović dobro reaguje i brani njegov udarac.

Do kraja susreta obje ekipe su nekoliko puta zaprijetile, a najbolju priliku je imao Željezničar u 90. minuti kada je Ramović pogodio stativu.

Nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1, te se odmah pristupilo izvođenju penala.

Na kraju je uspješniji bio Tuzla City i prošao u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Penale za domaću ekipu su realizovali Lučić, Rustemović i Ubišparip, a za gpste Ikić i Lendrić.

Penale su promašili Morris za City, te Štilić i Miličević za Plave.

Tuzla City – Željezničar 1:1 (Brkić 49. – Bekrić penal 60.). Penali: 3:2