Kalesija 13°

Tuzla City nanio novi poraz Sarajevu, Veležu samo bod protiv Posušja

Danas su u terminu od 15 sati odigrana dva susreta 12. kola Premijer lige BiH.

Tuzla City je u Srebreniku dočekala Sarajevo i savladala ga drugi put ove sezone. Nakon što je u Zenici bilo 1:5, danas je rezultat glasio 1:0 za Tuzlake.

Gol odluke postigao je Semir Smajlagić u 55. minuti susreta poslije asistencije Darija Fereire (Dario Fereyra).

Imali su Tuzlaci priliku i ubjedljivije slaviti, ali je Muhamed Šahinović u 63. minuti odbranio penal Petru Mišiću.

Tuzla je današnjom pobjedom prekinula niz od dva poraza i privremeno izbila na čelo tabele (19 bodova), dok je Sarajevo s četvrtim ovosezonskim porazom ostalo na učinku od 16 bodova.

U drugom susretu u Gabeli Velež i Posušje odigrali su bez pobjednika, 1:1.

Prvi su gosti došli do vodstva u 12. minuti preko Tonija Jovića, a poravnao je Emir Halilović eurogolom u 27. minuti.

Veležu je ovo bio četvrti uzastopni remi, koji ga je ostavio na učinku od 13 bodova, dok je Posušje na 12.