Kalesija 16°

U redovima FK “Mladost 78” 5 juniora iz FK “Sloga” Tojšići

Adel Malčinović , Elmir Husejnović, Dženan Majdančić, Ibrahim Mustafić, Emir Aščić  novi su igrači FK “Mladost 78” Vukovije Donje. Pomenuti, mladi igrači nastupali su za juniore FK”Sloga” Tojšići. Također, prošli su  ŠF “RESPECT” sa kojom klub iz Vukovija ima dobru saradnju. Još jedna činjenica koja  veseli upravu i navijače FK “Mladost 78” jeste da su ovi momci iz Vukovija Donjih odnosno Vukovija Gornjih.

Nogometaši FK “Mladost 78” Vukovije Donje u drugoj pripremnoj utakmici snage na terenu su odmjerili sa ekipom iz Bašigovaca. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu trener ekipe iz Vukovija  izveo je sastav od nekoliko  talentovanih dječaka koji su pokazali da se na njih može računati u budućnosti.

Ekipa je stvorila nekoliko dobrih prilika iz kojih je jedna uspješno realizovana.

U posljednjih 20 minuta u ekipi  FK “Mladost 78” bilo je  6 kadeta 2001 godište što je, smatraju u klubu, njihovo najveće bogatstvo.