Uprkos lavovskoj borbi za Kalesijke samo bod: Intervenisala policija, “pali” žuti kartoni ali i novčane kazne

U prepunoj sali MSŠ Kalesija večeras je odigrana utakmica VIII kola Superlige FBiH u odbojci za žene, prilikom koje je ŽOK „Bosna“ Kalesija dočekala ekipu ŽOK „Smeč“ Lukavac koja je pod vodstvom trenera Hamida Subašića ostvarila pobjedu rezultatom u setovima 2:3.

zok-smec-zok-bosnaimg_1043

Već smo i ranije najavljivali na našem portalu da će se zaista raditi o utakmici koja će danima poslije biti tema Kalesijaca i trajanje same utakmice (3 sata) i događaji (pogodak sudije tupim predmetom, intervencija pripadnika PS Kalesija) su naše najave i potvrdili. Naime, iako su Lukavčanke daleko kvalitetnija ekipa od kalesijskih odbojkašica, Rašid Tubić nije dozvolio Hamidu da tako jednostavno preuzme „vlast“.

zok-smec-zok-bosnaimg_0900

U prvom setu se igrao poen za poenom. Iako su odbojkašice Lukavca postizale značajniji „napredak“ u poenima, Kalesijke su to vješto sustizale te je na kraju ipak rezultat glasio 24:26 za ekipu „Smeča“.

Iako su Kalesijke bolje otvorile drugi set, pod „pritiskom“ Subašića ekipa „Smeča“ je upisala i drugi set u svoju korist, rezultat 25:23.

U trećem setu „Bosna“ je vodila sa 8 poena razlike, te je u jednom trenutku rezultat bio 17:9. Pad koncentracije Kalesijki je ekipa „Smeča“ iskoristila te ih stigla. Velikom podrškom publike koja je cijelo vrijeme „vjerno“ bodrila domaću ekipu, odbojkašice su se „vratile“, te su ovaj set osvojile rezultatom 25:23.

zok-smec-zok-bosnaimg_0984

Tokom trajanja četvrtog seta iz publike je nepoznata osoba, zbog kako navode „pristrasnog“ suđenja I sudije Admira Lolića, istog pogodila tupim predmetom. Morali su intervenisati i policijski službenici PS Kalesija kako ovaj sukob ne bi eskalirao. Prekid utakmice je trajao oko dvadeset minuta. Nakon ponovnog „zvižduka“ I sudije Admira Lolića, utakmica je nastavljena te su Kalesijke ovaj set osvojile rezultatom 27:25.

Bez obzira na bolje „otvaranje“ petog seta od strane domaće ekipe, „Smeč“ se nije dao omesti u namjeri da se kući vrati kao pobjednik, pa je rezultat na kraju glasio 13:15.

Odličnu igru večeras je pokazao i kapiten „Bosne“ Erna Sinanović, koja je u ključnim momentima bila spas ovoj ekipi. Naravno napadi Emine Subasić i zaustavljanje protivnika odličnim blokom su bili ključni u preokretu rezultata kada je ovoj ekipi nedostajalo snage.

Moramo napomenuti i da je utakmica još jednom prekinuta kada je jedan od reflektora prestao da radi, “pali” su i žuti kartoni trenerima Rašidu Tubiću i Hamidu Subašiću. Bit će i novčanih kazni za Kalesijce ali i prigovora domaće ekipe za suđenje Odbojkaškom savezu FBiH.