Kalesija 18°

Živiničanin Memišević strijelac u pobjedi Groningena

Odigrane su utakmice 18. kola holandske Eredivisie u kojima su Groningen i Venlo upisali nove pobjede.

Tim našeg Samira Memiševića je sa 3:0 savladao sastav Heraclesa. Prvi gol na meču postignut je u 12. minuti iz penala, a srijelac je bio bh. reprezentativac. Do kraja meča, tačnije u 74. i 78. minuti Bruns je postigao dva gola i time izvukao svoj tim iz mini-krize koja je trajala tri kola u kojima Groningen nije osjetio slast pobjede.

Ova pobjeda ih je podigla na 13. mjesto, a na svom kontu imaju 18 bodova.

Venlo Tina Svena Sušić je u veoma efikasnom meču savladao domaći Den Haag sa 2:4. Nekadašnji bh. reprezentativac je izašao iz igre 15 minuta prije kraja meča, a njegov tim je ovom pobjedom skupio 26 bodova što je dovoljno za sedmo mjesto na tabeli.