Kalesija 11°

Živinice prvaci košarkaške A2 lige FBiH

U Živinicama, u Gradskoj dvorani, danas je odigrana posljednja utakmica A2 lige FBiH grupe sjever. Košarkaši Živinica su formalno bili gosti Litvi iz Banovića.
Ostvarili su i desetu pobjedu, te su njom i ovjerili šampionsku titulu.

Prvu četvrtinu otvorio je Nedim Mazalović šutom za tri poena. Ubrzo mu se pridružio Amir Omerović. U prvoj četvrtini su postigli 25 poena, dok su domaćime zaustavili na 11 poena. U drugoj četvrtini prednost je konstantno rasla. Pogađali su Mazalović, Meštrić, Đulović. Za Litvu su pogađali Jusić, Demirović, Husić. Prvo poluvrijeme je završeno prednošću od 22 poena u korist Živinica.

U drugom poluvremenu Živinice su mirno utakmicu privele kraju. Priliku za igru su dobili svi košarkaši, a u strijelce se upisalo njih devet. Konačana rezultat je bio 61-87, po četvrtinama 11-25, 13-21 17-23 i 20-18.

Kod domaćina najefikasniji je bio Jusić sa 15 postignutih poena, a Demirović je postigao 15 poena. Kod gostiju Meštrić i Omerović su postigli po 19 poena.

U razigravanje za veći rang su se plasirali KK “Živinice” sa prvog mjesta, te KK “Brčko” sa drugog mjesta. Utakmice razigravanja se igraju već narednog vikenda, a Živinice su domaćini drugoplasiranoj ekipi iz A2 lige FBiH grupe jug, dok Brčko ide prvaku A2 lige FBiH grupe jug.