Kalesija 12°

Zmajevi večeras igraju protiv Luksemburga

Nogometna reprezentacija Bosne i Herecgovine večeras će odigrati prijateljski meč protiv Luksemburga na zeničkom Bilino polje.

Susret se igra od 20.45 sati, a poraz u petak navečer od Gruzije (0:1) zadao je nove glavobolje selektoru Ivaylu Petevu.

Bugarski stručnjak želi stvoriti pobjedničku atmosferu pred početak UEFA Lige nacija, gdje u junu naši Zmajevi igraju u Diviziji B u grupi sa Finskom, Rumunijom i Crnom Gorom.

Petev je objasnio kako večeras neće igrati Gojko Cimirot, Adnan Kovačević i Rade Krunić. Cimirot zbog povrede, a Kovačević i Krunić imaju temperaturu. Najavio je da će biti promjena u timu.

“S obzirom na to da u svakom meču moramo ići na pobjedu, bez obzira na protivnika, trebamo dati sve od sebe. Povjerenje u igrače nisam izgubio, niti ću izgubiti. Siguran sam na koji način moramo izaći, a sve i jedan igrač mora izaći iz svoje zone komfora”, kazao je Petev.

Žao mu je što je, podvlači, protiv Gruzije poništen “regularan gol”, te dodao da vjeruje kako je formacija 3-5-2 najbolja za bh. tim.

Utakmica BiH – Luksemburg igra se od 20:45 sati na Bilinom polju uz direktan TV prijenos na Sport klubu.

Ljubitelji nogometa će i putem portala Radiosarajevo.ba u tekstualnom prijenosu iz minuta u minut pratiti dešavanja iz Zenice. (radiosarajevo.ba)